Ofenbach ponownie gości w naszym kraju. "Moja babcia była Polką"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Francuski duet dj’ski ponownie gości w Polsce
Francuski duet dj’ski ponownie gości w PolsceDzień Dobry TVN
wideo 2/19

Dorian Lauduique i César de Rummel tworzą znany francuski duet DJ-ski. Znają się od najmłodszych lat i mieszkają zaledwie 100 metrów od siebie. Na scenie Dzień Dobry TVN prezentują swój nowy singiel "4U". Za co kochają Polskę? Jak się poznali?

Ofenbach - od tworzenia filmów po muzykę

Ofenbach podbija sceny muzyczne, tworząc unikatowe brzmienia. "Be Mine", "Katchi", "Rock It" - to dopiero początek listy utworów, do których bawi się cały świat. Ten stylowy paryski duet tworzą César de Rummel i Dorian Lauduique, których znajomość sięga czasów szkolnych.

- To było podczas alarmu przeciwpożarowego w szkole. Potem doszło do tego, że zaczęliśmy razem nagrywać muzykę. Najpierw graliśmy rocka, a potem poszliśmy w stronę electro, bo chcieliśmy sami w domu wszystko produkować - tłumaczył Dorian Lauduique w Dzień Dobry TVN.

- Cała sytuacja rozwinęła się bardzo szybko. Poznaliśmy się mając 11 lat i połączyła nas wspólna pasja. Uwielbialiśmy kino. Zabierałem od rodziców kamerę i robiłem filmy poklatkowe. (...) Okazało się, ze Dorian robi to samo. Z ludzików Lego robiliśmy takie animacje. Uwielbialiśmy to. Oprócz tego jako dzieci bawiliśmy się razem, ale robiliśmy bardzo kreatywne rzeczy w trakcie zabawy. Szybko doszły do tego instrumenty muzyczne. Koniec końców całe weekendy spędzaliśmy starając się coś komponować. Oczywiście słuchając, staraliśmy się naśladować brzmienie The Rolling Stones - dodał César de Rummel.

Zespół Ofenbach doczekał się milionów fanów na całym świecie. Ten znany francuski duet współpracował z takimi gwiazdami jak: Coldplay, Ed Sheeran czy Dua Lipa. I nie zamierza spocząć na laurach. Marzeniem Césara jest tworzenie z Harrym Stylesem i Davidem Guettą.

Co ciekawe, Dorian Lauduique i César de Rummel uczęszczali do szkoły filmowej, więc produkcja teledysków jest szczególnie bliska ich sercu. Zresztą widać to po wideoklipie do utworu "Hurricane". - Bardzo lubimy uczestniczyć w pracach nad klipem. Podrzucamy pewne pomysły - podkreślił César de Rummel.

Ofenbach z utworem "4U"

Na scenie Dzień Dobry TVN Ofenbach zagrał swój nowy singiel "4U". - Specjalnie dla was i dla wszystkich, którzy nas oglądają. Bardzo się cieszymy, że znowu jesteśmy w Polsce - zaznaczył Dorian Lauduique. - Bardzo wiele razy byliśmy w Polsce. Bardzo jest mi przykro, że nie mówię po polsku, ale moja babcia była Polką. Pochodziła stąd, potem wyemigrowała do Francji. Poznała dziadka, ale była w 100 proc. Polką, więc mam polską krew - zadeklarował César de Rummel.

Zobacz występ Ofenbach na scenie Dzień Dobry TVN:

Ofenbach w utworze „4U”
Ofenbach w utworze „4U” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości