Gwiazdy

Nowomowa na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchajcie ich energetycznego singla

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Nowomowa w piosence „Never let you die”

Nowomowa to wrocławski zespół grający utwory inspirowane post-punkową sceną lat 80 oraz współczesną muzyką alternatywną. Na naszej scenie grupa zaprezentowała swój singiel pt. "Never let you die".

Zespół Nowomowa

Zespół Nowomowa został założony w 2016 roku. W jego skład wchodzą Damian Cywiński, Wojciech Dziedzicki, Albert Gancarz, Jakub Legendziewicz i Szymon Kasprolewicz. Chłopaki kochają brzmienia bogate w emocje, które jednocześnie są pełne garażowego brudu i rozpierającej energii. Opowiadają historie toczące się w nieprzewidywalnym życiu, a inspirują się wszystkim wokół - tym, co widać i czuć oraz co przeżywa człowiek.

Inspiracje wrocławskiego zespołu Nowomowa

W październiku 2019 roku grupa Nowomowa wydała swój pierwszy album zatytułowany "Debiut". Byli finalistami wielu konkursów muzycznych i supportowali znanych artystów, m.in. Świetliki, Made In Poland, Pogodno, Kasię Nosowską, Luxtorpedę czy Tempers. Szczególnym uczuciem darzą kultowy festiwal w Jarocinie.

– Jarocin jest dla nas szczególnym miejscem. W momencie, gdy wiedzieliśmy, że chcemy dotrzeć z naszą muzyką do szerszej publiczności, pojawił się pomysł, by grać na festiwalach, których podłoże jest zbliżone do naszej estetyki. To, co przeżyliśmy w Jarocinie, było czymś bardzo szczególnym. Nie powinno to być zaskoczeniem, bo punkowy fundament tego miejsca jest nam bliski, ale to, co wydarzyło się później, przerosło nasze oczekiwania – mówili muzycy grupy Nowomowa w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Pozostałe wiadomości