Szymon Grzybacz na scenie Dzień Dobry TVN. Popularność zdobył dzięki zagranicznej edycji "X-Factora"

Szymon Grzybacz odniósł sukces w zagranicznym "X-Factorze", a teraz podbija Polskę. Niedawno premierę miała jego nowa piosenka pt. "Harmonia". 23-latek zaprezentował ją teraz na scenie Dzień Dobry TVN.

Kim jest Szymon Grzybacz?

Szymon Grzybacz to 23-letni wokalista, kompozytor oraz autor tekstów. Z wykształcenia muzyk i realizator dźwięku, który pochodzi z podkrapackiego Podwilka, ale obecnie mieszka w Krakowie. W 2018 roku był uczestnikiem ukraińskiej edycji programu "X-Factor", gdzie doszedł do etapu bootcamp'u. To stworzyło przed nim nowe możliwości w Polsce.
W 2019 roku nawiązał współpracę z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej i wyruszył w trasę koncertową po Polsce. Podczas koncertów występował w duecie z Kayah, Kasią Cerekwicką oraz Kasią Moś . Rok później wydał swój debiutancki singiel pt. "Malinowy", który był zapowiedzią nowego artystycznego etapu Szymona ukierunkowanego na alternatywny pop.

"Harmonia" - singiel Szymona Grzybacza

Inspiracją do powstania piosenki pt. "Harmonia" były dla Szymona obserwacje otaczającego go świata. Jak sam wyznał:

W dzisiejszych czasach, gdy coś się psuje – ludzie wolą wyrzucić to do kosza i kupić nowe, niż spróbować naprawić. Niestety, taka tendencja przejawia się głównie w relacjach międzyludzkich.

Posłuchajcie tego utworu w naszym wideo.
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Pozostałe wiadomości