Niezwykła przyjaźń Magdaleny Lamparskiej i Olgi Bołądź. "Obie jesteśmy matki panikary"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Olga Bołądź i Magda Lamparska – aktorki i przyjaciółki
Olga Bołądź i Magda Lamparska – aktorki i przyjaciółki
Samotność w macierzyństwie
Samotność w macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Magdalena Lamparska i Olga Bołądź znają się 15 lat, przyjaźnią niewiele krócej. Grają w filmach, serialach i w teatrach, a także spełniają się w rolach matek. Teraz po raz pierwszy wystąpią razem na scenie w sztuce "Nienasycenie". Kiedy i jak się poznały oraz co w sobie cenią? O tym z aktorkami rozmawiała Kinga Burzyńska.

Magdalena Lamparska i Olga Bołądź – przyjaźń w świecie show-biznesu

Obie osiągają spektakularne sukcesy w branży aktorskiej. Wiodą także szczęśliwe życie prywatne i doświadczają, czym jest macierzyństwo. Jak przyznają, poznały się lata temu na planie serialu „39,5”, następnie ich drogi przecinały się przy tych samych produkcjach. Raz dzieliły nawet wspólnie kampera. Tak narodziła się przyjaźń, która trwa do dziś.

- Zbliżyła nas pewna idea, żeby robić dziewczyńskie sprawy. I to nas tak mocno ze sobą związało. I to była taka praprzyczyna powstania naszej fundacji – powiedziała Olga Bołądź. Magda dopowiedziała zaś, czym są dziewczyńskie sprawy: To opowiadanie na ekranie hair story, czyli historii, w których kobiety grają główne role. Nie tylko na ekranie, ale również w życiu.

Prywatnie cenią w sobie szczerość i naturalność. Jak przyznała Magdalena, Olgę odkrywa jak piękny kwiat róży. Jest nią ciągle nienasycona, gdyż przyjaciółka wykazuje się niezwykłą siłą, ale przy tym jest też konkretna. - Po prostu łączy w sobie jakieś takie przeciwności, które można by powiedzieć, nigdy się nie spotkają. Jest niezwykła – wyjaśniła.

Olga zaś Magdę postrzega jako empatyczną osobę, która ciekawa jest świata. - Pamiętam, jak się zaczęłyśmy przyjaźnić, to zaczynałyśmy w ogóle z różnych miejsc, z różnych perspektyw. Nie miałyśmy dzieci. Różne rzeczy się działy – zdradziła.

Panie akceptują także swoje wady i odmienności. Magda należy do osób z natury uporządkowanych, u Olgi zaś wszystko dzieje się w chaosie i niedoczasie.  

Macierzyństwo – jak wpłynęło na życie aktorek?

Obie panie doczekały się dzieci. Olga w 2013 roku przywitała na świecie syna Brunona, a w 2023 córkę Ritę, zaś Magdalena po raz pierwszy mamą została w 2017 roku. Wówczas urodził się syn Tymoteusz. W 2022 narodziła się Mila Magdalena. Na pytanie, czy macierzyństwo odmieniło przyjaźń aktorek, odpowiedziały

- Obie jesteśmy matki panikary. My się na maksa przejmujemy wieloma rzeczami i to mamy wspólne. To nie jest tak, że jesteśmy takie wyluzowane, ale wtedy właśnie jest druga, która mówi, stara, chodź – zdradziła Olga.

- Pamiętam, jak dowiedziałyśmy się obie, że będziemy mieć córeczki i ktoś zapytał, czy będą się przyjaźnić, to ja odpowiedziałam, że nie będą miały wyjścia – powiedziała Magdalena.

Panie nie ukrywają też, że łączenie pracy z macierzyństwem wymaga odpowiedniej organizacji, zaplanowania dnia i przede wszystkim skupienia. - Jak jest się mamą, aktorką, to też już umiesz rozdzielić sobie w to, że kiedy wchodzimy na tę próbę, wpadamy o dziesiątej, a wcześniej w naszym domu było po prostu bardzo dużo działań logistycznych, no to umiemy się skupić. Zostawiamy wszystko za drzwiami, jesteśmy teraz na próbie, jesteśmy naszymi postaciami, wchodzimy i próbujemy na 100% - podsumowała Magdalena.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości