Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

Źródło: Dzień Dobry TVN
“Sami swoi. Początek” - kultowi bohaterowie powracają
“Sami swoi. Początek” - kultowi bohaterowie powracają
Andrzej Mularczyk - twórca “Samych Swoich”
Andrzej Mularczyk - twórca “Samych Swoich”
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Polskie nazwiska na Festiwalu Filmowym w Toronto
Polskie nazwiska na Festiwalu Filmowym w Toronto
Zakończył się 78. Festiwal Filmowy w Wenecji
Zakończył się 78. Festiwal Filmowy w Wenecji
Do kin wszedł właśnie prequel znanej trylogii "Sami swoi". Pawlak i Kargul znów podbiją serca Polaków. Reżyserem filmu jest Artur Żmijewski. Jak aktor zareagował na propozycje sprawdzenia się w nowej roli? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Kulisy trylogii "Samych swoich"

W piątek 16 lutego na ekranach polskich kin pojawił się film "Sami swoi. Początek". Pawlak i Kargul znów podbiją serca Polaków. Jedną z osób odpowiedzialnych za sukces dobrze znanej nam trylogii jest scenarzysta Andrzej Mularczyk. Wybitny pisarz zdecydował się wziąć udział również w prequelu "Samych swoich".

Film będzie opowiadał o tym, co wydarzyło się w życiu głównych bohaterów do 1945 roku. W Dzień Dobry TVN Andrzej Mularczyk podzielił się wspomnieniami związanymi z tą trylogią. Jak udało mu się ją stworzyć? - Muszę mieć tzw. drabinkę w głowie, żeby wedle niej się wspinać w miarę opowieści. Reszta to nos, zapach krajobrazu, postaci. To musi się razem napędzać wzajemnie, żeby zaskoczyć w jakąś symfonię, która się zamknie - tłumaczył w rozmowie z reporterką Kingą Burzyńską.

Artur Żmijewski w nowej roli

W studiu Dzień Dobry TVN reżyser, aktor Artur Żmijewski opowiedział widzom, jak zareagował na propozycję wyreżyserowania prequelu "Samych swoich". - Szybko zrzuciłem z siebie presję, bo skoro podjąłem decyzję, że chcę zrobić ten film, to musiałem pozbyć się wszelkich kompleksów, bo inaczej nie mógłbym pracować nad tym projektem - powiedział.

Aktor zachwycił się przedstawionym mu scenariuszem. - Kiedy pierwszy raz zadzwonił do mniej Mikołaj Fajks, [...] i zaproponował mi przeczytanie scenariusza i ewentualną reżyserię pomyślałem: "Oszalał, ktoś chce się zabrać za samych swoich po tylu latach, robić tak genialny film jeszcze raz" - tłumaczył.

- Bardzo szybko okazało się, że to zupełnie inna historia, opowiadająca o dzieciństwie, miłościach, dojrzewaniu naszych bohaterów, głównie Pawlaka, który jest osią tego opowiadania. Kończy się w momencie, w którym są zmuszeni do wyjazdu na Ziemie Odzyskane. Opowiadamy o zupełnie innym świecie - dodał reżyser filmu "Sami swoi. Początek".

Jak kompletowano obsadę do filmu? Zobacz całą rozmowę w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości