Gwiazdy na premierze filmu "Sami swoi. Początek". Anna Dymna: "Pół wieku tęskniłam za rodziną Karguli i Pawlaków"

JAROSL_SAMI_SWOI_PREMIERA
Premiera filmu “Sami swoi. Początek”
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mamy to szczęście, że w polskiej kinematografii nie brakuje kultowych produkcji. Z pewnością do takich należy trylogia "Samych swoich". W tym roku do kin trafiła kolejna część produkcji. Na uroczystą premierę "Sami swoi. Początek" wybrała się Aleksandra Rogowska. Zobaczcie, co działo się na miejscu.

Sami Swoi. Początek – premiera

Polacy pokochali historię rodzin Karguli i Pawlaków. A gdyby tak się cofnąć o parę lat i zobaczyć, jakie dzieciństwo mieli główni bohaterowie? To możliwe. Do kin trafił właśnie film "Sami Swoi. Początek". Jak pracę na planie wspominają aktorzy?

- Pół wieku tęskniłam za rodziną Karguli i Pawlaków. I wreszcie ich spotkałam. Przeżywałam wzruszenia. To jest szczęście, że Artur mi to zaproponował. On nawet nie wie, że to, że ja kiedyś zagrałam z Hańczą i z Kowalskim, z tymi wszystkimi wielkimi aktorami, to w jakiś sposób mnie ustawiło na całe życie. Ja się uczyłam i od Chęcińskiego też tego, że to jest najpiękniejszy zawód na świecie – powiedziała Anna Dymna.

Reżyserem produkcji został Artur Żmijewski. Jak przyznaje, nie czuł, że jest to jego debiut, gdyż reżyserią zajmuje się już dłuższy czas. Sukces zawdzięcza jednak wspaniałej ekipie, z którą miał możliwość współpracować.

- Ja chciałbym, żeby widzowie byli zadowoleni z tego, co zrobiłem i to jest moja największa nadzieja. Natomiast ja nie czułem się jak debiutant, bo ja reżyserią zajmuję się od kilkunastu lat i pewnie w tej kwestii miałem trochę większe doświadczenie niż wielu młodych kolegów, którzy po raz pierwszy robią filmy, a wcześniej robili tylko etiudy szkolne. Natomiast to było fantastyczne wyzwanie, trudne niezwykle i odpowiedzialne, ale udało mi się zaprosić do współpracy tak fantastyczną ekipę ludzką, że dzięki temu to wszystko się stało bardzo proste -- powiedział Artur Żmijewski, reżyser.

Sami Swoi. Początek – fabuła

"Sami swoi. Początek" to prequel trylogii, którą tworzą filmy Sylwestra Chęcińskiego: "Sami swoi" (1967), "Nie ma mocnych" (1974) oraz "Kochaj albo rzuć" (1977). Wyreżyserował go Artur Żmijewski, który był zachwycony scenariuszem. W obsadzie znaleźli się m.in. Adam Bobik, Karol Dziuba, Anna Dymna, Paulina Gałązka i Zbigniew Zamachowski. Film trafił do kin 16 lutego 2024 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Aleksandra Rogowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości