"Styl na wagę złota". Kinga Sawczuk pokazuje jak zrobić ozdoby choinkowe z elektroodpadów

"Styl na wagę złota" z Kingą Sawczuk
Kinga Sawczuk jest influencerką, która szczególną uwagę przykłada do ekologii. Edukuje swoich obserwatorów w kwestii obchodzenia się z elektroodpadami. W okresie przedświątecznym zachęca, aby wykorzystać je do wykonania ozdób choinkowych. W rozmowie z reporterką serwisu dziendobry.tvn.pl zdradziła także, jakie ma plany na święta.

Jak wykonać ozdoby z elektroodpadów?

Kinga Sawczuk od dawna edukuje w kwestii wykorzystania i pozbywania się elektroodpadów. Jeśli w domu zalegają nam np. stare płyty CD, piloty czy inne elektrośmieci, możemy je wykorzystać do stworzenia ozdób choinkowych.

- Ja od dziecięcych lat jestem harcerką i mnie uczono, że planeta jest dla nas najważniejsza. Nie ma drugiej Ziemi, więc trzeba dbać. Takie zastosowania ekologiczne w moim domu są jak najbardziej - podkreśliła Kinga Sawczuk.- W tym roku zachęcam młodzież do wykonania ozdób z elektrośmieci - dodała.

Ozdoby, które Kinga Sawczuk przygotowała z dziećmi w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio, zostały zawieszone na choince w Górze Kalwarii. Do ich wykonania użyto płyty CD, które dają niesamowity mieniący się efekt, klawiatury od telefonów, pilotów czy niepotrzebne podzespoły komputerowe.

Zobacz wideo o zrównoważonej modzie:

"Styl na wagę złota"

Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Styl na wagę złota odc. 2
Styl na wagę złota odc. 2
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński

Jak spędza święta Kinga Sawczuk?

Kinga Sawczuk wyznaje, że z każdym rokiem nieco wcześniej czuć klimat świąt. Sama zaczyna podśpiewywać świąteczne piosenki już w październiku.

- Już wtedy wprowadzam się w taki świąteczny klimat. Jak spędzam swoje święta, to jest zawsze zagadka. Zawsze się pytam mamy, taty "co robimy, zostajemy w domu czy jedziemy do rodziny?" i głównie to jest na ostatnią chwilę decyzja, czy zostajemy, czy jedziemy, ale zawsze z rodziną - wyznała influencerka.

Sawczuk podkreśla, że uwielbia dawać prezenty najbliższym, lubi proces pakowania, a wcześniej chętnie pyta o wymarzone upominki. Sama chciałaby znaleźć pod choinką nową lustrzankę, bo zależy jej na rozwoju działalności w internecie.

Kolejną czynnością, która kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, jest gotowanie. Reporterka serwisu dziendobry.tv.pl, Daria Pacańska, zapytała Kingę Sawczuk czy przed Wigilią spędza długie godziny w kuchni?

- W kuchni rządzi raczej mama. Zawsze jak chce pomagać w kuchni, mama mówi "dobra oddaj to, ja już sama to zrobię". Jak widzi, jak się krzątam to woli już sama to zrobić, ale uwielbiam piec pierniki - wyznała rozbawiona Kinga Sawczuk.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

podziel się:

Pozostałe wiadomości