Styl życia

Magiczna kolekcja świątecznych domków. "Najstarszy jest z lat 60."

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Filip Chajzer
Magiczna kolekcja świątecznych domków

Niesamowita świąteczna wioska stanęła w podkrakowskich Dobczycach, w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Joanna i Piotr Dudzikowie kolekcjonują domki od 10 lat. Ich syn Artur pierwszy dostał, kiedy miał pół roku.

Kolekcja domków świątecznych

Joanna i Piotr Dudzikowie mają kolekcję domków świątecznych, które zbierają od 10 lat. Wioskę kompletowała również siostra Joanny, która mieszka w New Yersey.

- Mieliśmy okazję być w Stanach w okresie przedświątecznym i widzieć tę magię świąt. Tak zakochaliśmy się w tych domkach i zaczęliśmy się obdarowywać domkami. Po 10 latach uzbieraliśmy taką kolekcję - wspominała Joanna Dudzik. - W Stanach jest to bardzo popularne, ludzie zbierają te domki i ustawiają je pod choinką - dodała.

W tym roku rodzina postanowiła połączyć siły i przenieść wszystkie domki do biblioteki.

Zobacz wideo: Jak gwiazdy przygotowują się do świąt?

Jak gwiazdy przygotowują się do świąt?

Patent na święta
Patent na świętaTVN Style
wideo 2/5

Jak powstawała wioska domków świątecznych?

Siostra Joanny Dudzik wysłała ze Stanów Zjednoczonych swoją kolekcję domków. Z połączenia tych dwóch zestawów powstała ogromna wioska, która była budowana przez wiele godzin.

- Jak rozkładaliśmy tę wioskę, zajęło nam to 20 godzin, a około 4 godzin podpisywaliśmy każdy domek, który jest mój, a który jest siostry Ani. Tak, żeby przy składaniu się nie pomylić - podkreśliła pani Joanna.

Na początku siostry kupowały nowe domki, później w Stanach znalazły kolekcję prezentującą XIX-wieczny Londyn, inspirowany powieściami Dickensa. Kupują także na targach czy wyprzedażach garażowych. Najstarszy domek jest z lat 60.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Filip Chajzer

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości