Ozdoby świąteczne DIY, którymi łatwo udekorujesz dom i inne wnętrza

Co zamiast choinki?
Dekoracje i ozdoby świąteczne wprowadzają niesamowity nastrój. Jak je przygotować samemu? By poczuć magię świąt warto już wcześniej udekorować mieszkanie. Co zamiast choinki? Jak zrobić efektowne stroiki? Propozycje na bożonarodzeniowe dekoracje przedstawiła projektantka Joanna Wróblewska - Marciniak.

Jeżeli z różnych powodów musicie zrezygnować z choinki podczas Świąt Bożego Narodzenia, np macie za małe mieszkanie lub wasze dziecko dopiero co zaczęło raczkować lub chodzić i istnieje obawa, że choinka może stanowić dla niego pewne niebezpieczeństwo, postaw na inne dekoracje. Projektantka Joanna Wróblewska-Marciniak proponuje naturalne rozwiązania, które będą dobrej jakości.

Ozdoby świąteczne DIY: świąteczny wieniec - może zastąpić choinkę

Jedną z propozycji, którą możemy ozdobić mieszkanie jest świąteczny wieniec. Do jego wykonania potrzebujemy igliwie, liście eukaliptusa, szyszki, suszone plastry pomarańczy, bombki, wstążki. Pani Joanna zachęca, by łączyć ze sobą kilka odcieni zieleni. Iglaste gałązki i listki nawijamy na druciki, następnie ozdabiamy wedle własnego uznania. Wspólne wyplatanie świątecznego wianka będzie okazją do spędzenia czasu z rodziną.

Święta

Źródło: Dzień Dobry TVN
Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świąt
Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świąt
Paulina Krupińska-Karpiel o świętach Bożego Narodzenia
Paulina Krupińska-Karpiel o świętach Bożego Narodzenia
Święta last minute
Święta last minute
Wyjątkowe prezenty dla bliskich na święta
Wyjątkowe prezenty dla bliskich na święta
Boże Narodzenie tuż tuż! Trwa poznański jarmark świąteczny
Boże Narodzenie tuż tuż! Trwa poznański jarmark świąteczny
Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Idealny makijaż na święta
Idealny makijaż na święta
Święta w podróży z pupilem
Święta w podróży z pupilem
Małgorzata Rozenek-Majdan o świętach i niani Henia
Małgorzata Rozenek-Majdan o świętach i niani Henia
Kuchnia. Święta tuż tuż
Kuchnia. Święta tuż tuż

Ozdoby świąteczne DIY: choinka z szyszki

Choinka wykonana z gałązek iglastych nikogo nie zaskakuje, dlatego warto pomyśleć o stworzeniu dekoracji nieco oryginalniejszej. Dobrą bazą do zrobienia choinki jest nic innego, jak zwykła duża szyszka. Do wykonania tej ozdoby powinniśmy zaopatrzyć się w szyszkę, małą donicę, farbę, klej oraz wszelkiego rodzaju ozdoby, jak koraliki, wstążki, gwiazdki, małe bombki. Bierzemy szyszkę i malujemy ją całą albo tylko jej końce – może być to kolor zielony lub np. biały. Kiedy nasza choinka wyschnie, podklejamy jej dół i kleimy do dna donicy. Następnie ozdabiamy szyszkę za pomocą bombek, koralików, wstążek i innych małych elementów.

Ozdoby świąteczne DIY: bombki z ażurem

Bombki na choinkę to podstawa dekoracji bożonarodzeniowych. W naszym artykule pokażemy Wam nieco inną koncepcję na wykonanie tego typu dodatków. Nie będą to bowiem bombki szklane lub plastikowe, ale bombki ażurowe, wykonane ze sznurka. Bombki ażurowe są niezwykle delikatne i bardzo elegancko prezentują się na choince. Do ich wykonania potrzebujemy: balony, oliwkę, nici lub sznurek, wikol. Sznurek albo nitki maczamy w kleju. Następnie przygotowujemy bazę do stworzenia bombek – dmuchamy balony i smarujemy je oliwką. Każdy z baloników owijamy nitką lub sznurkiem, który wcześniej został przez nas poklejony. Następnie odkładamy baloniki do wyschnięcia. Później przebijamy baloniki i wyciągamy ich resztki przez otwory między nićmi. Nasze bombki są już gotowe.

Ozdoby świąteczne DIY: ludziki z szyszek

Szyszki to dobra podstawa do wykonania naprawdę wielu fantastycznych ozdób świątecznych zrób to sam. Mogą posłużyć jako bombki same w sobie lub stać się elementem dekoracji. My zdecydowaliśmy się wykonać z szyszek ludziki-Mikołaje bożonarodzeniowe. Do ich wykonania potrzebne nam będą: oczywiście szyszki, klej, filc, wata, sznurek, mazaki, kulki z drewna. Bierzemy kulki i przyklejamy do szyszek – będą to głowy naszych ludzików. Na głowę naklejamy czapeczkę z filcu w formie rożka. Następnie dodajemy Mikołajom brodę, np. z waty, szalik ze sznurka oraz malujemy im twarze mazakami. Jeśli zdecydujemy się zainstalować do naszego ludzika sznurek lub wstążkę, uzyskamy ozdobę choinkową.

Ozdoby świąteczne DIY: piernikowe ludziki

Najmłodsi na pewno będą zachwyceni tą koncepcją – oto ludziki piernikowe z filcu, przypominające postać z bajki „Shrek”. Do wykonania tej ozdoby potrzebne nam będą: filc – kilka arkuszy, nożyczki, guziki, wstążki, koraliki, wata, nici. Zaczynamy od stworzenia korpusu naszego ludzika. Na początek wycinamy z filcu dwie takie same postury ludzika. Obie części zaczynamy zszywać nicią. W połowie naszego ludzika, w okolice brzucha, wkładamy watę – dzięki czemu postać nabierze kształtów. Następnie obszywamy nicią ręce i nogi ludzika, wyszywamy mu również twarz. Na brzuchu przyszywamy guziki, a na szyi wiążemy sznurek lub wstążkę. Tak wykonaną ozdobę możemy zawiesić na choince, dodać do stroika bożonarodzeniowego lub dać do zabawy naszym najmłodszym.

Ozdoby świąteczne DIY z papieru

Zrób to sam ozdoby świąteczne z papieru to bardzo dobre rozwiązanie na stworzenie dodatków bożonarodzeniowych. My pokażemy Wam, jak wykonać gwiazdki z papieru. To bardzo łatwa ozdoba, niedroga, a naprawdę niezwykle efektowna. Do stworzenia gwiazdek z papieru potrzebne nam będą jedynie arkusze papieru w formie kwadratu i nożyczki. Kartki składamy na pół, następnie ponownie na połowę, aby wyszedł nam trójkąt. Odcinamy dół trójkąta, po czym robimy jeszcze kilka nacięć za pomocą nożyczek. Rozkładamy kartkę, wyrównujemy boki – nasza ozdoba świąteczna zrób to sam jest już gotowa. Gwiazdki możemy zawiesić na choince, ozdobić nimi okna lub stroiki świąteczne. Warto dodać, że wygląd naszych gwiazdek zależy od naszej inwencji – w zależności od doboru nacięć, gwiazdki będą się prezentowały w odmienny sposób.

e-book Magiczna Gwiazdka do pobrania
e-book Magiczna Gwiazdka do pobrania

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/spyderskidoo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzice Ani Starmach przekazali ogromy dar, Małgorzata Potocka opowiedziała o podstępnej chorobie. Co wydarzyło się we wtorek?

Rodzice Ani Starmach przekazali ogromy dar, Małgorzata Potocka opowiedziała o podstępnej chorobie. Co wydarzyło się we wtorek?

Planujesz ciążę? Korzystaj ze słońca, ale rozsądnie

Planujesz ciążę? Korzystaj ze słońca, ale rozsądnie

Pani Agnieszka śpiewa na ulicy, ale wciąż jest spisywana. "Łamię prawo? A kto jest poszkodowany?"

Pani Agnieszka śpiewa na ulicy, ale wciąż jest spisywana. "Łamię prawo? A kto jest poszkodowany?"

Jak określić wiek psa? Przelicznik psiego wieku na ludzkie lata

Jak określić wiek psa? Przelicznik psiego wieku na ludzkie lata

Koszmarny wypadek na Pomorzu. Kobiecie grożą 2 lata więzienia

Koszmarny wypadek na Pomorzu. Kobiecie grożą 2 lata więzienia

Rośnie liczba tzw. pożarów zombie. Co to takiego?

Rośnie liczba tzw. pożarów zombie. Co to takiego?

Tyle klienci są w stanie zapłacić za luksusowe zakupy. "Ogromne wrażenie"

Tyle klienci są w stanie zapłacić za luksusowe zakupy. "Ogromne wrażenie"

Czy wypada pytać o finanse innych? Trenerka etykiety rozwiewa wątpliwości

Czy wypada pytać o finanse innych? Trenerka etykiety rozwiewa wątpliwości

To najbardziej przepłacone zawody. Kto zdaniem Polaków zarabia za dużo?

To najbardziej przepłacone zawody. Kto zdaniem Polaków zarabia za dużo?

Książę William musiał natychmiast wyjechać. "Powody osobiste"

Książę William musiał natychmiast wyjechać. "Powody osobiste"