Olga Tokarczuk u Natalie Portman
Natalie Portman prowadzi na Instagramie profil o nazwie Natalie’s Book Club, który obserwuje 80 tysięcy osób. Aktorka znana jest z ról w takich filmach, jak "Leon zawodowiec", "Bliżej" czy "Czarny łabędź”, za który została nagrodzona Oscarem. Od listopada 2021 roku zamieszcza w mediach społecznościowych inspirujące cytaty i recenzje książek, które warto przeczytać. Często gości znanych i lubianych pisarzy. Ostatnio postanowiła zaprosić na wideorozmowę polską noblistkę, Olgę Tokarczuk.
"Inspirujące kobiety"
- To był ogromny zaszczyt móc porozmawiać z Olgą Tokarczuk, autorką książki z naszego wrześniowego wyboru i laureatką Nagrody Nobla za 2018 r. Uwielbiam naszą dyskusję na temat tego, jak ludzie są w naturalny sposób połączeni z drzewami, rzekami i zwierzętami - napisała Portman pod rozmową, którą zapisała na swoim profilu.
- I wciąż jestem pod wielkim wrażeniem tego, że Olga napisała "Prowadź swój pług przez kości umarłych", równolegle pracując nad "Księgami Jakubowymi" - dodała gwiazda.
O czym rozmawiały Natalie Portman i Olga Tokarczuk?
Olga Tokarczuk i Natalie Portman rozmawiały między innymi o tym, że pisarka jednocześnie tworzyła "Księgi Jakubowe", które wymagały pogłębionego historycznego researchu oraz "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Noblistka określiła ten czas jako "pewien rodzaj schizofrenii" i przyznała, że ponownie nie podjęłaby się takiego wyzwania. Zdradziła też, że przy tym drugim tytule wpływ na postaci, a właściwie Janinę Duszejko, miał brak obecności dojrzałych kobiet w popkulturze.
Olga Tokarczuk wyjawiła, że z sentymentem podchodzi do poety i pisarza Williama Blake’a. - Zawsze czułam, że Blake jest bliski mojemu sercu - stwierdziła.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Stylizacje gwiazd na Złotych Globach. Margot Robbie w wyjątkowej sukni. "Stworzona z 30 tys. kryształków"
- Woody Allen w rozmowie z Marcinem Prokopem: "Artyści nie powinni mieć żadnych przywilejów"
- Magnus McFarlane-Barrow zmienia świat. Mary's Meals działa również w Polsce
Autor: Daria Pacańska
Źródło: vogue.pl