Gwiazdy

Natalia Kukulska straciła zasilanie, ale nie traci mocy. "Akustyczne brzmienia dają szlachetność"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Natalia Kukulska w kultowym koncercie
Natalia Kukulska w kultowym koncercieDzień Dobry TVN
wideo 2/20
Natalia Kukulska bez prądu

Natalia Kukulska została zaproszona do udziału w kultowym formacie MTV "Unplugged". Owocem tej współpracy był zarejestrowany koncert oraz oraz wydawnictwo płytowe, które właśnie ujrzało światło dzienne. Wokalistka w Dzień Dobry TVN wyjawiła szczegóły pracy nad materiałem oraz zaprezentowała piosenkę "Decymy" promującą album.

Natalia Kukulska aktustycznie

Koncerty MTV Unplugged to nie tylko muzyczna uczta, ale też swoisty znak jakości. Od początku ich istnienia do udziału w akustycznych nagraniach zapraszano najlepszych: Mariah Carey, Nirvanę, Alicię Keys, Erica Claptona, czy z rodzimych gwiazd: Kayah, Hey, Brodkę czy Natalię Przybysz. Teraz do tego grona dołączyła Natalia Kukulska, która w minionym roku świętowała 25-lecie dorosłej kariery.

- Wszystko ma taki klimat vintage - powiedziała Natalia. - Aranżacje stworzył Archie Shevsky, wybieraliśmy razem też piosenki. Nie było to łatwe, żeby tak się zlustrować. Oczywiście cały czas wielka radość. Jestem bardzo wdzięczna, że zostałam zaproszona do tego formatu. (...) Akustyczne brzmienia dają szlachetność i ten format zawsze był czymś takim, że wtedy było wiadomo, czy artysta się obroni czy nie - wyjaśniła.

Na okoliczność koncertu zespół został poszerzony, a w jego skład weszło aż 11 muzyków. Wśród nich znalazło się miejsce dla Jana - syna Natalii i Michała Dąbrówki.

- Jasiek jest wpatrzony w swojego tatę, bo też gra na perkusji w innych formacjach - zdradziła dumna mama. - Tutaj grał na marimbie, perkusyjnym instrumencie melodycznym, który zajął nam całą scenę, ale był spektakularny. Jak przedstawiałam zespół, to Jasiek dostał największe brawa. Powiedziałam: "no nie, zepsujecie mi dziecko" - dodała artystka.

Natalia Kukulska na scenie Dzień Dobry TVN

Natalia Kukulska na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowała piosenkę "Decymy" w akustycznej odsłonie. Utwór pochodzi z płyty "Natalia Kukulska" wydanej w 2003 roku. Jej pełen optymizmu tekst wciąż pozostaje niezwykle aktualny, a wybór tej piosenki jako singla promującego album "Unplugged" był nieprzypadkowy - wśród fanów Natalii piosenka zyskała sobie miano "pocieszycielki". Promocji płyty będzie towarzyszyła również seria koncertów, która zaplanowana jest już na jesień tego roku. Pierwszym z ogłoszonych występów jest Warszawa. Przedsmakiem tego, co będzie się działo w całej Polsce jest występ na scenie Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości