Gwiazdy

Oto najlepsze filmy prawnicze i dramaty sądowe. Co znalazło się na top liście Anny Wendzikowskiej?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Filmy o sądowych bataliach
Filmy o sądowych bataliachDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Filmy prawnicze i dramaty sądowe, to produkcje, które cieszą się ogromną popularnością, ponieważ poruszają uniwersalne tematy i dotykają spraw, które najczęściej wzbudzają kontrowersje. O najlepszych produkcjach opowiedziała Anna Wendzikowska.

Dlaczego kochamy dramaty sądowe?

Sprawą rozwodową aktorów Johnny'ego Deppa i Amber Heard żyje cały świat, co świadczy o tym, że ludzie lubią śledzić bitwy toczące się na sali sądowej. Z tego powodu Anna Wendzikowska wybrała kilka filmów, które z pewnością pokochają fani takich rozgrywek. Co więcej, fabuła produkcji oscyluje wokół tematu konfliktów międzyludzkich, zawiłych historii i dramatów ludzkich, z którymi każdy widz, w większym lub mniejszym stopniu może się utożsamić.

- Amerykański system sądownictwa jest bardzo ciekawy. Ja znam wiele osób, sama też padłam ofiarą tego, że jak oglądałam te procesy, będąc małą dziewczynką, myślałam, że to jest najfajniejszy zawód świata być prawnikiem – powiedziała Anna.

Filmy z akcją w sądzie

Dziennikarka wymieniła pięć produkcji, których akcja rozgrywa się w sądzie. Pierwszy z nich to pochodzący z 1957 roku film "Dwunastu gniewnych ludzi", czyli amerykański dramat sądowy zrealizowany na podstawie teatralnego przedstawienia telewizyjnego Reginalda Rose'a. Opowiada on historię ławy przysięgłych obradującej w procesie nastolatka oskarżonego o morderstwo.

- To stary film z Henrym Fondą w głównej roli. Pokazuje, jak jeden człowiek miał wątpliwości, czy skazać chłopaka na poważną karę - dodała.

Drugi wybór Ani to "Filadelfia", czy amerykański film z roku 1993 w reżyserii Jonathana Demmego opowiadający o dyskryminacji chorych na AIDS. Jest to zarazem jeden z pierwszych, jak i najważniejszych filmów poruszających ten problem. Film "Erin Brockovich" to zaś amerykański film fabularny z 2000 roku w reżyserii Stevena Soderbergha. - Jest oparty na prawdziwej historii matki trójki dzieci, która przegrywa proces o odszkodowanie po wypadku i namawia prawnika, żeby ją zatrudnił – powiedziała dziennikarka.

"Adwokat diabła" to absolutny klasyk. Film wyreżyserowany przez Taylora Hackforda z Keanu Reevesem, Alem Pacino i Charlize Theron w rolach głównych. Nakręcony na podstawie powieści Andrew Neidermana. - Piękna gra słów. (...) Tutaj też jest ciekawy aspekt amerykańskiego systemu sądownictwa - (...) każdy zasługuje na obronę, ale co zrobić, gdy wiemy, że ktoś jest winny – powiedziała Anna Wendzikowska.

Ostatni z polecanych filmów to "Ława przysięgłych" - amerykański thriller z 2003 roku na podstawie powieści Johna Grishama. Opowiada historię kobiety, która straciła męża po tym, jak został zastrzelony. Pozywa firmę produkującą broń, z której zginął jej ukochany.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości