Gwiazdy

Muzyczne lato w Łodzi. "Great September" to wielka szansa dla debiutujących artystów

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Muzyczne lato Artura Rojka
Muzyczne lato Artura RojkaDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Great September Festival odbędzie się w dniach 15-17 września w Łodzi. Jego główny cel to zwrócenie uwagi na twórczość debiutujących artystów. O tym, jakie jeszcze atrakcje czekają na uczestników wydarzenia powiedział w Dzień Dobry Wakacje wokalista Artur Rojek.

Great September Festival w Łodzi

Między 15 a 17 września 2022 roku odbędzie się Great September Festival w Łodzi. Jest to połączenie festiwalu i konferencji branżowej. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć ponad sto koncertów, zarówno popularnych twórców, jak i debiutantów. Odbędą się tam także panele tematyczne nawiązujące do przyszłości rynku muzycznego.

- Artyści zagrają koncerty w kilkunastu łódzkich klubach - wyjaśnił wokalista Artur Rojek, który odpowiada m.in. za koncepcję festiwalu. Największa scena przeznaczona jest dla najbardziej znanych gwiazd. - Wystąpią tam m.in. Ralph Kamiński, Daria Zawiałow, Julia Wieniawa i bracia Kacperczyk - powiedział.

- Wszyscy zaczynali gdzieś w małym klubie, by potem stać się znanymi zespołami - dodał.

Łódź - miasto dla debiutujących artystów

Na jakiej podstawie selekcjonowani są debiutujący artyści? - Głównym elementem doboru nie jest gatunek, a potencjał tego, co może stać się z nim w przyszłości - zaznaczył piosenkarz. W tych dniach do Łodzi przyjadą menadżerowie, właściciele wytwórni płytowych, czy promotorzy, którzy będą mieli okazję zobaczyć występy młodych twórców.

Co Artura Rojka łączy z Łodzią? Okazuje się, że to właśnie tu zespół Myslovitz nagrał swoją pierwszą płytę, dlatego artysta ma ogromny sentyment do tego miasta. Według niego Łódź jest idealnym miejscem na organizację festiwalu muzycznego nie tylko ze względu na zaplecze klubowe, ale także odpowiednią architekturę.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl

.Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości