Gwiazdy

Monika Olejnik o wychowywaniu syna. "Potrafiłam z nim rozmawiać, ale to były łatwiejsze czasy"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Monika Olejnik wspiera budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Dzień Dobry TVN Online Monika Olejnik wspiera budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Monika Olejnik jest jedną z gwiazd aktywnie zaangażowanych w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. W tym celu Fundacja TVN zamierza zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. O tym, jak bardzo jest ono potrzebne, dziennikarka mówiła w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl. Zdradziła także, jakie tematy poruszała ze swoim synem, kiedy był dzieckiem.

Monika Olejnik o zdrowiu psychicznym

W Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży, a blisko 9 proc. z nich wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. Jednocześnie, zdaniem ekspertów, psychiatria dziecięca w Polsce jest w zapaści.

W odpowiedzi na ten problem Fundacja TVN, która od 20 lat zajmuje się wsparciem i leczeniem chorych dzieci, w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. List intencyjny w sprawie wspólnego projektu podpisano 27 listopada 2020 r. Fundacja TVN przeznaczy na ten cel 26 milionów złotych.

- Mam wrażenie, że to powinno stać się kilka lat temu. To centrum powinno zostać zbudowane przez Ministerstwo Zdrowia, ale jak widać nie jest. Widzimy reportaże w TVN24, co dzieje się w przychodniach psychiatrycznych. Dzieci potrzebują rozmowy z innym człowiekiem, a ich rodzice często nie wiedzą, co się im dzieje, więc psychiatra może im być potrzebny - mówiła Monika Olejnik.

Monika Olejnik o relacjach z synem

Monika Olejnik jest mamą 36-letniego obecnie Jerzego.

- Potrafiłam rozmawiać z synem. Ale to były łatwiejsze czasy, niż teraz, kiedy jest lockdown. Dzieci, które kochają wchodzenie do Internetu, mają tego dosyć - podkreśliła dziennikarka.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - jak pomagać?

Zbiórkę środków na budowę wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy, m.in. Piotr Kraśko, Monika Olejnik, Filip Chajzer, Anna Mucha, Andrzej Piaseczny, Kayah, Joanna Brodzik, Agata Młynarska, Dorota Szelągowska, Anna Kalczyńska, Wojciech Mann, Michał Żebrowski i wielu innych. Pierwsza odsłona kampanii wystartowała 16 sierpnia.

Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/.

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości