Jak mieszka Kasia Zawadzka? Jest rustykalnie, organicznie i filmowo

Katarzyna Zawadzka, znana między innymi z "Listów do M. 3" czy "Prawa Agaty", mieszka na warszawskim Mokotowie. Weszłam tu i zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Poczułam, że to jest moje miejsce - opowiada aktorka o swoim mieszkaniu.

Katarzyna Zawadzka podczas 36. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni została okrzyknięta odkryciem roku. Na swoim koncie ma rolę w dramacie "Chce się żyć" u boku Dawida Ogrodnika. Popularność przyniosła jej rola Zuzy w komedii "Listy do M. 3" oraz postać Anieli w serialu "Prawo Agaty". Aktorkę odwiedziliśmy w jej mieszkaniu na warszawskim Mokotowie.

Mieszkam w nim cztery lata. Weszłam tu i zakochałam się od pierwszego wejrzenia. To była ogromna miłość i poczułam, że to jest moje miejsce

- zdradziła Kasia.

Zamiłowanie do staroci

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kuchni, którą aktorka urządziła w wersji rustykalnej z elementami orientalnymi i organicznymi. Na parapecie stoi stara waga znaleziona w jednym z wiejskich sklepów, a na półkach - rosyjskie matrioszki, które są pamiątkami po babci. Jak twierdzi Kasia, laleczki są patronkami dobrego gotowania.

Sercem mieszkania jest pokój dzienny, do którego wchodzi się przez... dziurę w drzwiach. Kasia postanowiła zostawić stare framugi i skrzypiącą drewnianą podłogę. W oknach nie ma firanek i zasłon, dzięki czemu w pokoju jest sporo światła. Na stercie książek usadowiony jest uroczy, pluszowy misiek, którego aktorka ma od dzieciństwa.

Nie wyobrażałam sobie nie zabrać go do Warszawy

W pokoju stoi również wyjątkowa biblioteczka z lat. 70. ubiegłego wieku, której Katarzyna Zawadzka nie wymieniłaby za żadne skarby.

Francuska inspiracja

Aktorka jest wielbicielką francuskiego kina, dlatego w pokoju nie zabrakło elementów kojarzących się z tamtejszą kulturą. W rogu stoi więc fotel, podobny do tego, na którym często były fotografowane Brigitte Bardot i Jane Birkin, a pod oknem czerwona kanapa - niemal identyczna, jak ta w produkcji Jean-Luca Godarda "Pogarda".

Pachnące olejki

Kasia interesuje się aromaterapią, nic więc dziwnego, że w jej łazience stoi wiele butelek z pięknie pachnącymi olejkami.

Są tutaj mieszanki pobudzające, które stosuję przed porannym prysznicem. Są też olejki, które pozwalają na tworzenie kompozycji zapachowych, na przykład relaksujących czy wyciszających

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

podziel się:

Pozostałe wiadomości