Gwiazdy

Michał Szpak o "(mroku) Warszawianka": "Po stracie mamy przeżywałem żałobę w bardzo dziwny sposób"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Bezkompromisowy Michał Szpak
Bezkompromisowy Michał SzpakDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Utwór "(mrok) Warszawianka" Michała Szpaka zapowiada jego nowy album zatytułowany "Nadwiślański mrok". Co kryje się za piosenką? Dlaczego swoją twórczość artysta określa mianem debiutu? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Michał Szpak powraca w mrocznym stylu

Michał Szpak powraca w wielkim, a zarazem mrocznym stylu na scenę muzyczną.

- Mrok to część mojej osobowości, która od zawsze była i dlatego też jest ze mną kompatybilna. [...] Jest on częścią mojego charakteru, ale nie jest dominujący i raczej jestem optymistą w swoim życiu. Szklanka jest zawsze do połowy pełna albo nawet - po prostu pełna - tłumaczył artysta w Dzień Dobry TVN.

Swoją nową twórczość określił mianem właściwego debiutu, którego wyczekiwał.

- Tak to czuję. Wcześniej to były produkty, które były wspierane przez producentów, którzy tak naprawdę nie dawali mi możliwości manewru i wpływu na repertuar. Tutaj jednak jestem współtwórcą tego repertuaru. Wszystkie linie melodyczne są moje. Czasami udało mi się napisać jakiś tekst. To jest materiał, z którym ja się totalnie czuję kompatybilny. Cieszę się, że przyszedł na niego czas, bo bardzo długo nad nim pracowałem - wyjaśnił wokalista.

- Musiałem się trochę odkopać od tego, co było. Trochę skonfrontować się ze sobą i odważyć się zrobić ten kolejny krok. Odważyć się w ogóle podjąć działanie, jakim jest tworzenie muzyki - dodał.

Jak podkreślił nasz gość, to jest ten moment, kiedy przychodzi prawdziwa postać Michała.

Michał Szpak "(mrokiem) Warszawianką" zapowiada nowy album

"(mrok) Warszawianka" - to muzyczny i wizualny autoportret.

- To utwór trochę żałobny, dlatego że po stracie swojej mamy przeżywałem żałobę w bardzo dziwny sposób. Po prostu oddałem się totalnie w wir imprezowy i poznawania ludzi. Wtedy byłem totalnie oddany temu, co dzieje się tutaj w Warszawie, jeśli chodzi o sceny klubowe, muzyczne. To była taka ucieczka. Nie chciałem wchodzić w mrok w sobie i depresję, tylko próbowałem jak najmocniej się z tego wydostać, żeby zachować siebie w tym wszystkim - przyznał Michał Szpak.

Mama była najważniejszą osobą w życiu artysty. Z perspektywy czasu rozmówca Dzień Dobry TVN ocenił, że imprezowanie uratowało go, pozwoliło ruszyć dalej i opowiedzieć historię o tym, jaka jest Warszawa.

Posłuchaj Michała Szpaka w utworze "(mrok) Warszawianka":

Michał Szpak w utworze „(mrok) Warszawianka”
Michał Szpak w utworze „(mrok) Warszawianka” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości