Gwiazdy

Michał Koterski świętuje ważną rocznicę i wspomina: "Nikt nie chciał nawet splunąć w moją stronę"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
Michał Koterski

Osiem lat życia w trzeźwości - to brzmi dumnie. Tym imponującym wynikiem może pochwalić się Michał Koterski, który przez lata był uzależniony zarówno od alkoholu, jak i narkotyków. Aktor wygrał walkę z podstępną chorobą i cieszy się teraz swoim sukcesem, świętując kolejną rocznicę "nowych narodzin". - Wszystko jest możliwe - stwierdza z optymizmem.

Michał Koterski od 8 lat jest abstynentem alkoholowym

Michał Koterski przez wiele lat walczył z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Pokonanie nałogów jest jego życiowym sukcesem. Aktor nie wstydzi się przeszłości i mówi o niej głośno, by inspirować tych, którzy obecnie zmagają się z problemem nadmiernego zażywania substancji odurzających. Gwiazdor ma ogromny powód do dumy.

- 4 grudnia urodziłem się na nowo! Minęło mi właśnie 8 lat życia w trzeźwości, bez żadnych substancji zmieniających świadomość (alkoholu, narkotyków, leków itp.). Mogę z ręką na sercu, z pełną świadomością i poczuciem powiedzieć, że to były i są najpiękniejsze, i najwspanialsze lata mojego życia - napisał na Instagramie.

Jak wygląda walka z alkoholizmem?

Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
wideo 2/3

W ciągu ostatnich ośmiu lat życie Miśka Koterskiego zmieniło się nie do poznania. Syn popularnego reżysera Marka Koterskiego zdążył założyć rodzinę i zagrać ważne dla polskiej kinematografii role. Nie tak dawno wcielił się w tytułowego bohatera filmu "Gierek".

- Uświadomiłem sobie, ile cudownych rzeczy przez ten czas się wydarzyło. Jestem trzeźwym, szczęśliwym człowiekiem, który spełnił swoje największe marzenia. Tatą cudownego Frysia, partnerem wspaniałej Marcelki, otaczam się wartościowymi ludźmi, spełniły się moje marzenia zawodowe. Jestem za to niezmiernie wdzięczny i dzisiaj mówię także Tobie: "Wszystko w życiu jest możliwe" - zaznaczył w mediach społecznościowych.

Michał Koterski świętuje 8. rocznicę życia w trzeźwości. Wspomina trudne chwile

Michał Koterski tłumaczy, że w walce z nałogami najważniejsze jest wsparcie rodziny i bliskich znajomych. Aktor docenia tych, którzy wierzyli w niego nawet wtedy, kiedy on sam w siebie wątpił. Za jedną z najważniejszych osób, które pomogły mu pokonać demony przeszłości, uznaje przyjaciela Gustlika. To właśnie z nim celebrował 8. rocznicę "narodzin nowego Miśka".

- Tak się złożyło, że byłem wczoraj na Wybrzeżu w sprawach zawodowych i mój przyjaciel Gustlik wyprawił mi wraz ze swoją partnerką rocznicę trzeźwości z uroczystym obiadem - pochwalił się gwiazdor.

Koterski przybliżył historię tej znajomości i opublikował zdjęcia z kameralnej uroczystości.

- Był ze mną na dobre i na złe - kiedy osiągałem sukcesy, byłem znany, lubiany i poklepywany "lśniłem" na ekranach kin i telewizorów, i wszyscy chcieli ogrzać się w blasku mojej popularności. Ale był także, kiedy spadłem z samej góry na sam dół, kiedy błąkałem się bez celu, bez domu, pogrążony w totalnym zniewoleniu, nałogu i ciemności, kiedy nikt nie chciał nawet splunąć w moją stronę - wspomniał na Instagramie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości