Adam Ferency - jeden z najpopularniejszych polskich aktorów - w najnowszym wywiadzie szczerze opowiedział o alkoholizmie. 72-latek wrócił wspomnieniami do przykrej sytuacji związanej z nałogiem, a także zapewnił: "cały czas prowadzę walkę ze sobą, z sukcesami".
Dorota Szelągowska to dobrze znana projektantka wnętrz. Jak sama przyznaje, jest uzależniona od palenia papierosów i w pełni świadoma konsekwencji. - Choroby związane z używkami są czymś koszmarnym, nie oszukujmy się - przyznała.
W sidła uzależnienia od hazardu wpadają coraz młodsze osoby. Nie trzeba bowiem odwiedzać stacjonarnego kasyna, by móc przeznaczać niebagatelne sumy pieniędzy na grę. W spiralę długów równie dobrze można wpaść w zaciszu własnego domu, korzystając z podręcznych urządzeń elektronicznych, takich jak telefon, tablet czy komputer.
Gwiazdy, którym udało się zrobić międzynarodową karierę, zdają się pozostawać wolne od problemów i czerpać z życia pełnymi garściami. Tymczasem wiele z nich ma za sobą trudne doświadczenia.
Adam Bagiński, znany w Bydgoszczy jako pan agatka od 16 lat witał dzień z przechodniami i kierowcami na przejściu dla pieszych. Kiedy ogłosił w mediach społecznościowych, że przechodzi na emeryturę internauci oszaleli. Czy spodziewał się takiej lawiny komentarzy?
Zdjęcia Doroty Szelągowskiej palącej papierosy pojawił się niedawno w jednym z tabloidów. Gwiazda nie zostawiła tego bez komentarza. W oficjalnym oświadczeniu odniosła się do informacji godzących w jej wizerunek.
W Polsce coraz częściej można spotkać osoby współuzależnione. Po czym poznać, że należymy do tej grupy? Jak sobie pomóc? I jak budować zdrowe relacje z nałogowcem? Zapytaliśmy o to psychoterapeutkę Joannę Flis.
Czy palenie papierosów może mieć wpływ na rozpad związku? Jeden z najpopularniejszych nałogów na świecie stanowi poważne niebezpieczeństwo dla relacji. Kłótnie o zdrowie, nieprzyjemny zapach, bierność to tematy codziennej batalii w wielu domach. Jak zachęcić do rzucenia nałogu lub znaleźć odpowiedni kompromis?
Pryszcze i wągry to problem, który dotyka niemal każdego. Szczególnie denerwujące są wypryski wypełnione ropą. Wyciskanie pryszczy przynosi chwilową ulgę i dziwną, trudną do opisania satysfakcję – dlatego wiele osób nie potrafi wytrzymać i każdą kolejną zmianę musi usunąć samodzielnie. To zaś powoduje powstawanie nowych pryszczy – i tak koło się zamyka.
Anna Bida może cały dzień spędzić w galerii handlowej. Iwona Jałoszyńska z zakupów wraca z torbami wypełnionymi po brzegi, a Jolanta Kijak ma 60 par butów w szafie. Czy w przypadku bohaterek reportażu możemy już mówić zakupoholizmie? Czy zdają sobie sprawę, że wpadły w nałóg?
Według statystyk około 2 mln Polaków jest uzależnionych od gier hazardowych. Zdaniem specjalistów pandemia sprzyja wejściu w nałogi oraz pogłębia te, z którymi już się zmagamy. Jak można sobie z tym poradzić ? O tym opowiadały dr Bernadeta Lelonek-Kuleta - specjalistka leczenia uzależnień, Beata Biały - autorka książki "Hazardziści. Gra o życie" oraz Urszula - była hazardzistka.
Specjaliści alarmują, że po pandemii czeka nas druga fala zaburzeń zarówno psychicznych, jak i tych związanych z uzależnieniami. Badania zrealizowane przez zespół z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego są zatrważające. Jak się okazuje, prawie 30% badanych ma problemy z alkoholem. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział nam Cezary Biernacki, psychoterapeuta, Stowarzyszenie OD-DO.
41 lat minęło, jak jeden dzień. Michał Koterski w dniu urodzin miał jeszcze jeden powód do świętowania. Aktor przyznał, że od roku nie pali papierosów. Jak tego dokonał? Wszystko za sprawą pewnej podróży.
Miley Cyrus przyznała, że od 6 miesięcy nie zażywa narkotyków. Amerykańska piosenkarka w jednym z ostatnich wywiadów poruszyła temat swojego nałogu. Gwiazda zdradziła, jak udało jej się zerwać z uzależnieniem.
31 maja to Światowy Dzień bez Papierosa. Został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych oraz pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie. Dlaczego tak trudno jest odstawić papierosy? Jak się pozbyć zgubnego nałogu? Kilku rad udzielił psychiatra prof. Bartosz Łoza.
Od kilku lat obserwuje się wzrost liczby dzieci i młodzieży, które mają objawy cyberzaburzenia, czyli uzależnienia od gier komputerowych i internetu. Jak można im pomóc wyjść z tego nałogu? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: socjolog prof. Mariusz Jędrzejko i Krzysztof Piersa, który zmagał się z uzależnieniem od komputera.
Pracodawcy RP oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny uważają, że palenie w pracy uderza w ekonomiczną efektywność firmy. Według obliczeń, osoba, która w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pięć razy dziennie wychodzi na 10-minutowe przerwy na papierosa, pracuje łącznie o 24 dni w roku mniej niż jej współpracownicy. Z tego powodu powstał projekt "Firma wolna od tytoniu". O jego szczegółach mówił w Dzień Dobry TVN prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Obok niego na kanapie usiadł dziennikarz TVN24 Paweł Blajer. Czy według niego pomysł ograniczenia palenia w pracy jest sensowny?
Dane są zatrważające: ponad 50 proc. dzieci poniżej 13. roku życia ma za sobą doświadczenie z papierosem, a 15 proc. 15-latków pali już regularnie. W celu promowania postaw antynikotynowych wśród młodzieży zainicjowano kampanię Nie spal się na starcie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy osoby, które są zaangażowane w tę akcję: dr Magdalenę Cedzyńską z Centrum Onkologii oraz tancerza i choreografa Macieja "Glebę" Florka. Dlaczego dzieci sięgają po papierosy? Jak ich uchronić przed tym nałogiem?
Joanna Jabłczyńska przyznaje się do pewnego nałogu - bardzo lubi jeździć na rowerze. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej powiedziała, jaki jest jej rekord jazdy po górach. Dlaczego tak bardzo lubi sport? Czy są momenty, kiedy odpuszcza z treningami?