Gwiazdy

Matilda Szydagis - amerykańska aktorka o biało-czerwonym sercu. "Bardzo kocham Polskę"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Anna Wendzikowska
Matilda Szydagis - amerykańska aktorka o polskim sercu
Matilda Szydagis - amerykańska aktorka o polskim sercuDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Matilda Szydagis ma na swoim koncie udział w wielu produkcjach teatralnych i telewizyjnych, ale nie zamierza zwalniać tempa. Dlaczego Polska zajmuje szczególne miejsce w jej sercu? Dowiesz się w Dzień Dobry TVN.

Polka robi karierę w Ameryce

Matilda Szydagis to polska aktorka i reżyserka amerykańskiego pochodzenia. Na swoim koncie ma wiele ról teatralnych oraz serialowych m.in. w "Rodzinie Soprano", czy "Wspaniałej pani Maisel" - produkcji osadzonej w latach 60. XX wieku. To właśnie postać "Zeldy" przyniosła aktorce dużą popularność.

Artystka studiowała antropologię, dlaczego więc postanowiła związać swoją przyszłość z aktorstwem? Okazuje się, że Matilda zawsze lubiła spędzać swój czas w teatrze, jeszcze gdy była w szkole. Aktorka postanowiła spróbować swoich sił w tym zawodzie i wyjechała z Chicago do Nowego Jorku.

Amerykańska aktorka o polskim sercu

Mimo że Matilda Szydagis świetnie posługuje się językiem angielskim, to często obsadzana jest w rolach Polek. Czy podwójna tożsamość pomaga jej w budowaniu kariery? - Oczywiście. Mam role Polek, Rosjanek i Ukrainek. W "Rodzinie Soprano" grałam po ukraińsku, ale nie znałam tego języka. Używałam ich trenera akcentu - wyjaśniła w Dzień Dobry TVN.

Która rola przyniosła jej najwięcej satysfakcji? Okazuje się, że amerykańsko-polska aktorka czuje się świetnie, grając postać "Zeldy" we "Wspaniałej pani Maisel". - To jest najlepsza praca, wszyscy są tacy przyjemni i jestem bardzo wdzięczna - tłumaczyła.

Gwiazda napisała m.in. książkę dla dzieci uczącą języka polskiego. - Urodziłam się w Chicago, ale moje siostry we Wrocławiu. Rodzina mojej mamy mieszka we Wrocławiu. Bardzo kocham Polskę - podsumowała aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Anna Wendzikowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości