Gwiazdy

Małgorzata Szumowska wspomina pracę z Naomi Watts. "Pierwsze trzy dni był bardzo duży problem"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Hollywoodzka obsada w nowym filmie Szumowskiej
Hollywoodzka obsada w nowym filmie Szumowskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Produkcja Małgorzaty Szumowskiej ze zdjęciami Michała Englerta swoją premierę miała w Nowym Jorku. Na czerwonym dywanie pojawiła się gwiazda obrazu - Naomi Watts oraz producentka Trudie Styler. Twórcy opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o pracy nad "Infinite storm".

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej

"Infinite storm" jest opowieścią o sile i determinacji kobiet, opartą na prawdziwej historii. Główną bohaterką filmu jest Pam Bales - w tej roli dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts - pielęgniarka i przewodniczka górska. Podczas wyprawy na Górę Waszyngtona, kiedy trudne warunki zmusiły ją do powrotu, dostrzegła świeże ślady stóp. Świadoma ryzyka postanowiła ruszyć na pomoc, sądząc, że natrafiła na trop zbłąkanego turysty. Film jest opowieścią nie tylko o akcji ratunkowej, ale także o wyprawie w głąb siebie.

- To dobry film na trudny czas - podkreśla Małgorzata Szumowska. - Opowiada o nadziei, o tym, że można pomagać innym bez jakiegokolwiek przymusu, bezinteresownie. Tak jak istnieje bezinteresowna miłość, tak istnieje również bezinteresowna pomoc. Wielu ludzi, oglądając ten film, kładzie nacisk na to, że to jest film, który trafił na bardzo dobry moment - przyznaje.

Zdjęcia do "Infinite Storm" powstawały w Słowenii, w niezwykle trudnych warunkach - nie tylko z uwagi na pandemię, ale również opowiadaną historię. Film kręcono w ciemności, zimnie i niejednokrotnie w górskich plenerach.

- Przez większość czasu mamy dwie osoby przed kamerą, natomiast po drugiej stronie był cały nasz tabun rozpaczliwie walczących - zdradza Michał Englert. - Zdjęcia były dużym wyzwaniem.

Naomi Watts w filmie polskiej reżyserki

Małgorzata Szumowska i Michał Englert przyznają, ze na początku produkcji mieli obawy, czy Naomi Watts podoła pracy w tak trudnych warunkach.

- Na początku była bardzo otwarta: zrobię to, jadę, jestem super fit - wspomina reżyserka. - Po czym przyjechała i przez pierwsze trzy dni był bardzo duży problem. Sama była załamana i mówiła: "Boże, czy ja dam radę to zrobić". Potem zebrała się - dodaje.

Filmowy duet zapowiada, że nie choć nie zamierza porzucić polskiego rynku, to z pewnością nie jest to ostatni film zrealizowany z hollywoodzką obsadą. "Infinite Storm" polska publiczność będzie miała okazję zobaczyć na festiwalu Mastercard Off Camera, który odbędzie się w terminie 29.04-08.05.2022. Na pokazie pojawi się Trudie Styler - producentka, jurorka w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, prywatnie żona Stinga. Na ekranach polskich kin obraz zadebiutuje 27 maja 2022.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości