Gwiazdy

Gala wręczenia nagród 15. edycji Mastercard OFF Camera. Znamy zwycięzców

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Mastercard OFF Camera

Wielkie święto kina dobiegło końca. Za nami 15. edycja festiwalu filmowego Mastercard OFF Camera. Znamy już laureatów tegorocznych konkursów. Kto zdobył Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy? Którzy aktorzy zostali nagrodzeni?

15. edycja Mastercard OFF Camera - Laureaci

Festiwal Mastercard OFF Camera przez ostatnie 10 dni zmienił Kraków w stolicę kina niezależnego. To jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy. 15. edycja wydarzenia trwała od 29 kwietnia do 8 maja.

Mastercard OFF Camera

„Powrót do tamtych dni” – Mastercard OFF Camera
„Powrót do tamtych dni” – Mastercard OFF Camera Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny "Wytyczanie Drogi", w którym dziesięcioro debiutantów oraz reżyserzy mający na koncie dwa zrealizowane filmy, rywalizują o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy i 25 tysięcy dolarów. Kto w tym roku został laureatem? Nagroda trafiła do duńskiej reżyserki Marianne Blicher za film "Miss Viborg". Opowiada on historię niezwykłej przyjaźni dojrzałej kobiety z nastolatką.

Konkurs Polskich Filmów Fabularnych wygrały "Piosenki o miłości" w reżyserii Tomasza Habowskiego. W rolach głównych wystąpili Tomasz Włosok i Justyna Święs. Film otrzymał nagrodę dFlights i 100 tys. złotych.

15. edycja Mastercard OFF Camera - wyróżnieni aktorzy

Nagroda dla najlepszej aktorki trafiła do Magdaleny Żak za główną rolę w filmie "Magdalena" w reżyserii Filipa Gieldona. W kategorii najlepszy aktor nagrodę otrzymał Adam Woronowicz za rolę w filmie "Zupa nic" Kingi Dębskiej.

Nagrodę publiczności zdobył film "Sonata" Bartosza Blaschke. Z kolei nagroda MasterCard Rising Star, dla młodych obiecujących aktorów, powędrowała w ręce Michała Sikorskiego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości