Gwiazdy

Marek Dyjak o ostatnim krążku i przyjaźni z Januszem Palikotem. "Będę śpiewał do końca życia, jeśli choroba mi na to pozwoli"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Ostatnia płyta w karierze Marka Dyjaka?

Marek Dyjak jest jednym z najbardziej charyzmatycznych wokalistów polskiej sceny muzycznej. Artysta niedawno wydał swój najnowszy album. Czy to będzie jego ostatnia płyta? Jaki udział w jej powstaniu miał Janusz Palikot?

Marek Dyjak wydał nową płytę

Marek Dyjak to jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistów. Mimo że jego piosenki rzadko puszczane są w radiu i nie poruszają łatwych tematów, to artysta ma spore grono fanów. Niedawno na rynek trafił jego najnowszy krążek "Na wzgórzu rozpaczy". Artysta wyznał w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem, że najprawdopodobniej będzie to jego ostania płyta.

- Trzynaście płyt o miłości to jest jakiś wysiłek. Choć pewnie będę śpiewał do końca życia, jeśli choroba mi na to pozwoli - mówił w Dzień Dobry TVN Marek Dyjak, wokalista i kompozytor. Artysta dodał, że być może - jeśli zdecyduje się na wydanie kolejnego albumu - sięgnie po zupełnie inny repertuar. - Może będą to jakieś przedwojenne kołysanki. Bardzo lubię stare filmy - dodał.

Męska przyjaźń Marka Dyjaka i Janusza Palikota

"Na wzgórzu rozpaczy" to album, który powstał dzięki wsparciu Janusza Palikota, biznesmena i przyjaciela Marka Dyjaka. - Janusz jest jej współproducentem płyty - mówił wokalista. Jak narodziła się przyjaźń obu panów? - W 2008 roku w Lublinie odbywał się festiwal "Konfrontacje Teatralne". Premierę miała tam wtedy sztuka Tadeusza Słobodzianka "Nasza klasa". Po niej miał się odbyć koncert Marka Dyjaka. Ten występ był równie potężny i prawdziwy, co przedstawienie. To właśnie po tym koncercie się zapoznaliśmy - opowiadał w Dzień Dobry TVN Janusz Palikot, biznesmen i przyjaciel Marka Dyjaka.

Później panowie spotykali się wielokrotnie. Podczas jednej z rozmów zrodził się pomysł, aby wspólnie stworzyć płytę. - Nawet zrobiliśmy wideo. To był pierwszy teledysk, w którym wystąpiłem - dodał Janusz Palikot. - Pojawiła się w nim także Magdalena Różczka - mówił wokalista.

Choć artysta wyruszy w trasę z nowym materiałem dopiero w lutym, to w międzyczasie planuje dać kilka pojedynczych koncertów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek-Linda

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości