Gwiazdy

Pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. Stuhrowie, Owsiakowie, Torbiccy. Niektórzy są małżeństwem ponad pół wieku!

Gwiazdy

Jerzy i Barbara Stuhr

"I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci"- słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w dniu ślubu mają ogromną wartość. Niestety w wielu przypadkach tracą swoją moc - relacje się psują, małżeństwa rozpadają. Są jednak takie pary, które wypowiedzianą deklarację traktują bardzo poważnie i trwają w związkach małżeńskich wiele lat.

Stałość uczuć nie jest pierwszą cechą, która przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o gwiazdach. Przywykliśmy do szybkiej zmiany partnerów i zaskakujących zwrotów akcji, jest jednak w polskim show-biznesie kilka par, które pozostają w związkach małżeńskich od wielu lat.

Jerzy i Barbara Stuhrowie: ponad 50 lat w związku małżeńskim

Pod koniec ubiegłego roku małżeństwo świętowało 50. rocznicę ślubu. O miłości i sile, którą daje mu rodzina wybitny aktor wielokrotnie wspominał. W jednym z wywiadów powiedział nawet, że dla niego miłość to tęsknota za bliskimi: żoną i dziećmi. -To był dla mnie naturalny stan. Mam poczucie, że zawód zabrał mi coś z domowego szczęścia - stwierdził. Innym, często poruszanym przez Jerzego Stuhra, wątkiem było wsparcie żony w czasie, kiedy podupadł na zdrowiu. - Moje choroby to osobny rozdział. Bez żony bym już nie żył. Dopiero po 50 latach pojąłem sens małżeńskiej przysięgi: "Nie opuszczę cię aż do śmierci" - przyznał. Co mówi o nim jego żona? - Myślę, że moją siłą jest też to, że Jurek mnie cały czas widzi. Czuję się piękna dla mojego męża - podkreślała.

Jakiś czas temu z małżeństwem spotkała się także Ewa Drzyzga - zobaczcie ten poruszający materiał:

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski: małżeństwo z 45-letnim stażem

W tym roku para świętowała 45. rocznicę ślubu - "bolesną", jak oboje żartują. Z tej okazji Maria, która jest bardzo aktywna na Instagramie opublikowała uroczy film. Co ciekawe, para zna się o wiele dłużej, ale przez kilka lat wstrzymywała się z decyzją o ślubie. Na zawarcie związku małżeńskiego zdecydowali się finalnie po naciskach ze strony rodziny. - Mój ojciec lekarz w końcu powiedział: "Jak Wiktor przychodzi z tobą do mnie do szpitala, to ja nie wiem, jak mam go przedstawić. Dochodzący?". A babcia Wiktora powtarzała, że w grzechu żyjemy i w końcu zdecydowaliśmy się na ślub - wspominała Maria w jednym z wywiadów.

Jaka jest ich recepta na udany związek? Wiktor Zborowski wspomniał kiedyś, że... kłótnie. - Bez tego związek nie ma sensu. Kiedy ja na przykład chcę się napić, a żona na przykład chce, żebym się nie napił – już jest temat do rozmowy . I dyskusja. Żona to typowy, uparty Baran. Nie przepraszamy się, po prostu nagle przestajemy się kłócić. I tak jest do momentu, w którym nagle zaczynamy się kłócić znowu- tłumaczył aktor. Para doczekała się dwóch córek: Hanny i Zosi oraz dwóch wnuczek, córek Hanny. Niebawem na świat przyjdzie także pierwsze dziecko Zosi i jej męża, Andrzeja Wrony.

Jerzy i Lidia Owsiakowie: 45 lat po ślubie

Państwo Owsiak, dyrygenci największej orkiestry na świecie bardzo dbają o swoją prywatność. Do dziś niewiele wiadomo na temat ich życia i być może właśnie w tym tkwi tajemnica ich sukcesu, bo w tym roku obchodzili 45. rocznicę ślubu. Poznali się w liceum - Jurek nie zdał i trafił do klasy z Lidią, albo Dzidzią, jak mówi na nią do dziś. Zakochali się i pobrali - to był 1976 rok. Czy już wtedy wiedzieli, że przez wiele następnych, wspólnych lat będą pomagać ratować zdrowie i życie dzieci? Razem prowadzą jedną z najbardziej rozpoznawalnych fundacji w kraju. Mówi się, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi jego kobieta, co sądzi na ten temat Jerzy? - Jesteśmy na tych samych pozycjach. Ja może jestem na tej bardziej eksponowanej pozycji, boksuję się z rzeczywistością, ale czy prowadzenie domu, wychowywanie dzieci nie jest niesamowitym wyzwaniem? - powiedział w Dzień Dobry TVN. - Tak, za mną stoi mocna kobieta, Dzidzia powie to samo, że za nią stoi mocny mężczyzna - podkreślił.

Grażyna i Adam Torbiccy: ślub wzięli 40 lat temu

Ona - córka prezenterki telewizyjnej, Krystyny Loski i działacza piłkarskiego Henryka Loski. On - początkujący kardiochirurg. Poznali się w gabinecie lekarskim, ale nigdy nie zdradzili, jak to się stało, że zostali parą. Kiedy się pobrali, dziennikarka miała tylko 22 lata, Adam zaś - 28. Od tamtej pory przez życie kroczą razem- w tym roku będą świętować 40. rocznicę ślubu.

Kilka lat temu dziennikarka w wywiadzie do magazynu Gala zdradziła, jak udało się im stworzyć tak trwałą relację. - Mamy różne światy i dla nas to jest dobre. Mnie fascynuje to, co robi mój mąż. Adam jest lekarzem i przez to, że na co dzień obcuje z poważnymi chorobami, ze śmiercią, nauczyłam się trzymać właściwy balans. Wiem, co jest najważniejsze. Z kolei mój świat fascynuje Adama. Po prostu nam się udało - przyznała. Czy to znaczy, że para wiedzie sielankowe życie wolne od sprzeczek? - Oczywiście, że mąż czasami mnie denerwuje niektórymi zachowaniami, a ja jego, ale przecież to jest wpisane w każdą relację - powiedziała dziennikarka.

Zobacz wideo: 10. rocznica ślubu Kate i Williama. Anna Senkara relacjonuje z Londynu

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości