grażyna torbicka

  grażyna torbicka

  Niezwykłe wydarzenie - piąty koncert charytatywny dla Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" - odbędzie się 11 września w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Impreza przebiegać będzie pod wspólną nazwą „Gwiazdy Jazzu dla Dzieci”. O tej wyjątkowej inicjatywie opowiedzieli: pomysłodawca projektu prof. Piotr Kaliciński – Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów oraz prowadząca koncert Grażyna Torbicka.

  Grażyna Torbicka wyjątkowo jest przejęta sytuacją zdrowia psychicznego najmłodszych. Gwiazda zaangażowała się w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał dziennikarkę o skalę problemu.

  W Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą trwa 15. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W programie imprezy jak zawsze wiele się dzieje. Odnajdziemy nietuzinkowe dokumenty, oscarowe produkcje, panele i spotkania autorskie. Który film poruszył aktorkę Aleksandrę Popławską? Jakie tytuły poleca Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu?

  W Poznaniu rozpoczął się Malta Festival, który potrwa do 29 czerwca. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej, które prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny oraz filmowy. O tegorocznych atrakcjach w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli Grażyna Torbicka i dyrektor festiwalu, Michał Merczyński.

  "I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci"- słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w dniu ślubu mają ogromną wartość. Niestety w wielu przypadkach tracą swoją moc - relacje się psują, małżeństwa rozpadają. Są jednak takie pary, które wypowiedzianą deklarację traktują bardzo poważnie i trwają w związkach małżeńskich wiele lat.

  Paszporty Polityki zostaną wręczone 26 stycznia 2021r. Galę będzie można obejrzeć o 20.15 na antenie TVN. Niestety przez pandemię koronawirusa tegoroczna uroczystość będzie miała zmienioną oprawę. Jak będzie wyglądała? O tym opowiedziała nam Grażyna Torbicka, która wraz Jerzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym tygodnika "Polityka" poprowadzi uroczystość.

  Top of the Top Sopot Festival to trzy dni wspaniałej muzyki, największe gwiazdy i ponadczasowe hity, które porwały publiczność w Sopocie i przed telewizorami. Dziennikarka Agnieszka Jastrzębska była z kamerą Dzień Dobry Wakacje za kulisami największej muzycznej imprezy sezonu. To własnie podczas tego festiwalu zespół Bajm świętował swoje 40-lecie. Czym się stresowała Beata Kozidrak? Czy Edyta Górniak kocha festiwale i dlaczego zapomniała tekstu? Czy długo trzeba było namawiać do udziału w festiwalu Agustina Egurrolę? Zobaczcie, co działo się za kulisami festiwalu.

  Od wczoraj w Kazimierzu Dolnym odbywa się 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jest to prawdziwa uczta dla koneserów kina i sztuki. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy gospodynię festiwalu Grażynę Torbicką oraz aktorki: Danutę Stenkę oraz Gabrielę Muskałę. Jak ważne są dla nich spotkania z widzami?

  Dziś w Kazimierzu Dolnym rozpoczyna się Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. to już 12. edycja festiwalu. Na kulturalnej mapie Polski to bardzo ważne wydarzenie. Seanse filmowe, koncerty, wystawy i spotkania z artystami z Polski i ze świata. Jakie gwiazdy odwiedzą w tym roku Kazimierz Dolny? O programie Festiwalu w studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedziała Grażyna Torbicka i wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta. Z naszymi gośćmi wspominaliśmy też zmarła dziś rano Olgę Jackowską, znaną jako Korę.

  Jak szanse na to, że Joanna Kulig będzie nominowana do Oscara za rolę w filmie "Zimna wojna", ocenia Grażyna Torbicka? Co przemawia za tym, że aktorka zostanie doceniona? Czym dla aktora jest taka nominacja i czy rzeczywiście już sam fakt, że jej nazwisko pojawia się w tym kontekście, ma znaczenie?

  Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego ma szansę na Złotą Palmę - najważniejszą nagrodę festiwalu w Cannes. To właśnie tam film miał swoją premierę. W produkcji zagrali: Joanna Kulig, Tomasz Kot i Borys Szyc. Jak aktorzy budowali swoje role? Co czuli po zakończeniu pokazu w Cannes? Rozmawiała z nimi dziennikarka Grażyna Torbicka.

  Film "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego walczy obecnie o Złotą Palmę na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes. Film zachwyca zagranicznych krytyków. W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig i Tomasza Kota. O czym opowiada fabuła filmu? Reżyser zadedykował "Zimną wojnę" swoim rodzicom. Czy to oni byli inspiracją dla Pawlikowskiego? Zobaczcie jedyny telewizyjny wywiad z Cannes z Pawłem Pawlikowskim. Z reżyserem rozmawiała Grażyna Torbicka.

  Zakończył się 68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Jury konkursu doceniło najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej 'Twarz". Reżyserka wyjeżdża z Berlina ze Srebrnym Niedźwiedziem. Jest to druga co do ważności nagroda festiwalu. Czy Berlinale to przyjazny Polakom festiwal? Jaka jest kondycja polskiego kina? I czy na czerwonym dywanie na aktorkach ciąży presja dobrego wyglądu? Z Grażyną Torbicką rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Film Wszystkie pieniądze świata budził wiele kontrowersji, m.in. z powodu nierówności w zarobkach pomiędzy Michelle Williams a Markiem Wahlbergiem. Czy różnice w gażach mogą niedługo się zatrzeć? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Grażynę Torbicką. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o nominacjach do Oscara. Czy dziennikarka jest nimi rozczarowana?

  Przygotowania do 25. gali rozdania "Paszportów Polityki" w Teatrze Wielkim trwają już od kilku dni. Galę poprowadzą Grażyna Torbicka i redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński. Dziennikarz Bartek Chaciński pokazał Mateuszowi Hładkiemu, jak wygląda paszport Polityki i opowiedział o gali. Co trzeba zrobić, że kapituła Polityki zwróciła na kogoś uwagę? Kto ma szansę na tę nagrodę?

  9 stycznia już po raz dwudziesty piąty zostaną rozdane Paszporty Polityki. O idei nagród i jak zmieniała się ta inicjatywa na przestrzeni lat mówili w Dzień Dobry TVN: dziennikarka Grażyna Torbicka i redaktor naczelny Polityki Jerzy Baczyński. Naszym gościem był również L.U.C - laureat z 2009 r. w kategorii "muzyka". Co muzykowi dała ta nagroda?

  Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to niezwykłe wydarzenie podczas którego spotykają się różne pokolenia artystów. To również miejsce gdzie widz może dotknąć świata związanego z filmem i sztuką. Co organizatorzy przygotowali na tegoroczną edycję? Jak rozmowa z autorem filmu może wpłynąć na odbiór jego dzieła? O tym w Dzień Dobry Wakacje Grażyna Torbicka, Agnieszka Glińska, Andrzej Seweryn i Jakub Czekaj.

  Lubelszczyzna i Kazimierz Dolny to nie tylko festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To również gospodarstwa ekologiczne, piękne widoki, świetne jedzenie i parki krajobrazowe. Co jeszcze? O atrakcjach tego pięknego regionu w Dzień Dobry Wakacje powiedzieli dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Grażyna Torbicka i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

  70. Festiwal Filmowy w Cannes dobiegł końca. Na czerwonym dywanie nie zabrakło polskich twarzy. Kto pojechał do Cannes? Na miejscu była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Zobacz, co Grażyna Torbicka podarowała Julianne Moore, kto pojawił się na pamiątkowym polskim zdjęciu, w jakim charakterze na festiwal wybrała się Jessica Mercedes i dlaczego Monika Olejnik wzbudziła zainteresowanie mediów swoim ubiorem na premierze najnowszej produkcji Romana Polańskiego.

  70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes dobiegł końca. Tegoroczny festiwal był wyjątkowy, ze względu na dwa jubileusze – 70-lecie festiwalu i 20-lecie współpracy marki L’Oréal Paris z Festiwalem w roli Oficjalnego Kreatora Makijażu. Co wydarzyło się w tym roku? Jakie polskie gwiazdy zawitały do Cannes? Jak marka L'Oréal Paris świętowała swój jubileusz na festiwalu? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarkę Agnieszkę Jastrzębską, która niedawno wróciła z Lazurowego Wybrzeża.

  Dziennikarka i ambasadorka L’Oréal Paris Grażyna Torbicka wyjechała na festiwal filmowy w Cannes już po raz dwudziesty. Jak wspomina wszystkie swoje dotychczasowe wizyty? Czym różnią się dwa ostatnie jej pobyty w Cannes od wcześniejszych? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.