grażyna torbicka

  grażyna torbicka

  Z nami gala zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera w Krakowie. W wydarzeniu wzięła udział cała plejada gwiazd: znane aktorki i aktorzy, światowe reżyserki i reżyserzy, znakomite producentki i producenci. Kto zadał szyku na czerwonym dywanie?

  Grażyna Torbicka od lat olśniewa nienagannym gustem i eleganckimi stylizacjami. Dziennikarka lubi prostotę, ale w wielkim stylu. Które ze swoich kreacji zalicza do najbardziej spektakularnych? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  "To wielki zaszczyt mieć takiego sąsiada".

  W Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się gala wręczenia Paszportów Polityki 2021. Kto był nominowany, a kto zwyciężył? W jednej kategorii wręczono aż dwa wyróżnienia.

  Niezwykłe wydarzenie - piąty koncert charytatywny dla Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" - odbędzie się 11 września w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Impreza przebiegać będzie pod wspólną nazwą „Gwiazdy Jazzu dla Dzieci”. O tej wyjątkowej inicjatywie opowiedzieli: pomysłodawca projektu prof. Piotr Kaliciński – Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów oraz prowadząca koncert Grażyna Torbicka.

  Grażyna Torbicka wyjątkowo jest przejęta sytuacją zdrowia psychicznego najmłodszych. Gwiazda zaangażowała się w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał dziennikarkę o skalę problemu.

  W Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą trwa 15. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W programie imprezy jak zawsze wiele się dzieje. Odnajdziemy nietuzinkowe dokumenty, oscarowe produkcje, panele i spotkania autorskie. Który film poruszył aktorkę Aleksandrę Popławską? Jakie tytuły poleca Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu?

  W Poznaniu rozpoczął się Malta Festival, który potrwa do 29 czerwca. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej, które prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny oraz filmowy. O tegorocznych atrakcjach w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli Grażyna Torbicka i dyrektor festiwalu, Michał Merczyński.

  Krystyna Loska to legendarna spikerka Telewizji Polskiej. Od ponad 25 lat przebywa na zasłużonej emeryturze, jednak w mediach pojawiły się doniesienia na temat tego, że 84-latka zamierza wrócić do pracy. Mateusz Hładki postanowił zweryfikować te informacje.

  Grażyna Torbicka nieustannie zachwyca urokiem osobistym i nienagannym wyglądem. Od wielu lat jest podziwiana i uważana za jedną z najpiękniejszych polskich dziennikarek. Czemu to zawdzięcza? Poznajcie jej urodowe triki.

  "I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci"- słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w dniu ślubu mają ogromną wartość. Niestety w wielu przypadkach tracą swoją moc - relacje się psują, małżeństwa rozpadają. Są jednak takie pary, które wypowiedzianą deklarację traktują bardzo poważnie i trwają w związkach małżeńskich wiele lat.

  Dokładnie 40 lat temu - 4 maja 1981 roku - odbyła się premiera filmu"Miś" Stanisława Barei. Z tej okazji wybraliśmy się na spacer po Warszawie, gdzie kręcone były kultowe sceny, a do studia zaprosiliśmy gości, którzy od podszewki znają ten film – Grażynę Torbicką oraz "Miłośników Filmów Barei" - Roberta Ciesielskiego i Jerzego Szydłowskiego.

  Grażyna Torbicka i jej mąż Adam Torbicki przechodzą bardzo trudne chwile. Media obiegła właśnie informacja, że pożegnali bliskiego członka rodziny. Przyjaciele i znajomi już składają im kondolencje.

  Paszporty Polityki zostaną wręczone 26 stycznia 2021r. Galę będzie można obejrzeć o 20.15 na antenie TVN. Niestety przez pandemię koronawirusa tegoroczna uroczystość będzie miała zmienioną oprawę. Jak będzie wyglądała? O tym opowiedziała nam Grażyna Torbicka, która wraz Jerzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym tygodnika "Polityka" poprowadzi uroczystość.

  "Metro" - musical, który jest grany niezmiennie od 1991 - właśnie świętuje swój jubileusz. Już od 30 lat podróżuje po świecie i łączy pokolenia. Z tej okazji wróciliśmy wspomnieniami do początków hitowego spektaklu. Rozmawialiśmy też z jego twórcami oraz aktorami, którzy obecnie w nim występują.

  Grażyna Torbicka wciąż zachwyca naturalnym pięknem, klasą i elegancją. Mimo upływu lat dziennikarka może pochwalić się nienaganną figurą i promienną cerą. Jaki jest jej sekret?

  Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych przez widzów dziennikarek telewizyjnych i specjalistek tematyki filmowej. Grażyna Torbicka od wielu lat słynie z profesjonalizmu, kompetencji i elegancji. Kto był dla niej wzorem?

  Wystartowała 14. już edycja Festiwalu Dwa Brzegi. W tym roku, ze względu na pandemię, impreza odbywa się w nieco innej formule. Jak wygląda święto kina w Kazimierzu Dolnym? O tym dyrektor artystyczna festiwalu Grażyna Torbicka opowiedziała Marcinowi Sawickiemu.

  14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rusza 1 sierpnia w Kazimierzu. W tym roku ze względu na pandemię będzie wyjątkowy. Udało się go zorganizować dzięki determinacji Grażyny Torbickiej, która w naszym programie opowiedziała o szczegółach tej ważnej dla kinomanów imprezy.

  Top of the Top Sopot Festival to trzy dni wspaniałej muzyki, największe gwiazdy i ponadczasowe hity, które porwały publiczność w Sopocie i przed telewizorami. Dziennikarka Agnieszka Jastrzębska była z kamerą Dzień Dobry Wakacje za kulisami największej muzycznej imprezy sezonu. To własnie podczas tego festiwalu zespół Bajm świętował swoje 40-lecie. Czym się stresowała Beata Kozidrak? Czy Edyta Górniak kocha festiwale i dlaczego zapomniała tekstu? Czy długo trzeba było namawiać do udziału w festiwalu Agustina Egurrolę? Zobaczcie, co działo się za kulisami festiwalu.

  Od wczoraj w Kazimierzu Dolnym odbywa się 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jest to prawdziwa uczta dla koneserów kina i sztuki. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy gospodynię festiwalu Grażynę Torbicką oraz aktorki: Danutę Stenkę oraz Gabrielę Muskałę. Jak ważne są dla nich spotkania z widzami?

  Dziś w Kazimierzu Dolnym rozpoczyna się Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. to już 12. edycja festiwalu. Na kulturalnej mapie Polski to bardzo ważne wydarzenie. Seanse filmowe, koncerty, wystawy i spotkania z artystami z Polski i ze świata. Jakie gwiazdy odwiedzą w tym roku Kazimierz Dolny? O programie Festiwalu w studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedziała Grażyna Torbicka i wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta. Z naszymi gośćmi wspominaliśmy też zmarła dziś rano Olgę Jackowską, znaną jako Korę.

  Jak szanse na to, że Joanna Kulig będzie nominowana do Oscara za rolę w filmie "Zimna wojna", ocenia Grażyna Torbicka? Co przemawia za tym, że aktorka zostanie doceniona? Czym dla aktora jest taka nominacja i czy rzeczywiście już sam fakt, że jej nazwisko pojawia się w tym kontekście, ma znaczenie?

  Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego ma szansę na Złotą Palmę - najważniejszą nagrodę festiwalu w Cannes. To właśnie tam film miał swoją premierę. W produkcji zagrali: Joanna Kulig, Tomasz Kot i Borys Szyc. Jak aktorzy budowali swoje role? Co czuli po zakończeniu pokazu w Cannes? Rozmawiała z nimi dziennikarka Grażyna Torbicka.

  Film "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego walczy obecnie o Złotą Palmę na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes. Film zachwyca zagranicznych krytyków. W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig i Tomasza Kota. O czym opowiada fabuła filmu? Reżyser zadedykował "Zimną wojnę" swoim rodzicom. Czy to oni byli inspiracją dla Pawlikowskiego? Zobaczcie jedyny telewizyjny wywiad z Cannes z Pawłem Pawlikowskim. Z reżyserem rozmawiała Grażyna Torbicka.

  Zakończył się 68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Jury konkursu doceniło najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej 'Twarz". Reżyserka wyjeżdża z Berlina ze Srebrnym Niedźwiedziem. Jest to druga co do ważności nagroda festiwalu. Czy Berlinale to przyjazny Polakom festiwal? Jaka jest kondycja polskiego kina? I czy na czerwonym dywanie na aktorkach ciąży presja dobrego wyglądu? Z Grażyną Torbicką rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Film Wszystkie pieniądze świata budził wiele kontrowersji, m.in. z powodu nierówności w zarobkach pomiędzy Michelle Williams a Markiem Wahlbergiem. Czy różnice w gażach mogą niedługo się zatrzeć? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Grażynę Torbicką. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o nominacjach do Oscara. Czy dziennikarka jest nimi rozczarowana?

  Przygotowania do 25. gali rozdania "Paszportów Polityki" w Teatrze Wielkim trwają już od kilku dni. Galę poprowadzą Grażyna Torbicka i redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński. Dziennikarz Bartek Chaciński pokazał Mateuszowi Hładkiemu, jak wygląda paszport Polityki i opowiedział o gali. Co trzeba zrobić, że kapituła Polityki zwróciła na kogoś uwagę? Kto ma szansę na tę nagrodę?

  9 stycznia już po raz dwudziesty piąty zostaną rozdane Paszporty Polityki. O idei nagród i jak zmieniała się ta inicjatywa na przestrzeni lat mówili w Dzień Dobry TVN: dziennikarka Grażyna Torbicka i redaktor naczelny Polityki Jerzy Baczyński. Naszym gościem był również L.U.C - laureat z 2009 r. w kategorii "muzyka". Co muzykowi dała ta nagroda?

  Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to niezwykłe wydarzenie podczas którego spotykają się różne pokolenia artystów. To również miejsce gdzie widz może dotknąć świata związanego z filmem i sztuką. Co organizatorzy przygotowali na tegoroczną edycję? Jak rozmowa z autorem filmu może wpłynąć na odbiór jego dzieła? O tym w Dzień Dobry Wakacje Grażyna Torbicka, Agnieszka Glińska, Andrzej Seweryn i Jakub Czekaj.