Festiwal Dwa Brzegi 2020 w wersji hybrydowej. Grażyna Torbicka: "Możemy oglądać filmy gdzie chcemy, jak chcemy i z kim chcemy"

14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rusza 1 sierpnia w Kazimierzu. W tym roku ze względu na pandemię będzie wyjątkowy. Udało się go zorganizować dzięki determinacji Grażyny Torbickiej, która w naszym programie opowiedziała o szczegółach tej ważnej dla kinomanów imprezy.

14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

1 sierpnia rozpoczyna się kolejna edycja Festiwalu Dwa Brzegi. W związku z pandemią koronawirusa w tym roku lubiana przez miłośników kina impreza będzie wyglądać inaczej.

Zależało nam, żeby zachować ciągłość, wierząc, że sierpień już będzie takim momentem, kiedy wszyscy przyzwyczaimy się do tego, że są pewne procedury związane z bezpieczeństwem pandemicznym i wszyscy, którzy będą chcieli być z nami w Kazimierzu będą tych zasad przestrzegać

- mówi Grażyna Torbicka w Dzień Dobry Wakacje.

Trzeba było jednak podjąć decyzję o nowej formie festiwalu - będzie on hybrydowy. Na czym to polega?

Wszystkie projekcje filmowe w sekcjach stałych są online, na naszej stronie internetowej. Po zakupieniu biletu i otrzymaniu kodu dostępu będzie można oglądać film

- wyjaśnia dziennikarka. Sprzedaż biletów rusza 21 lipca.

Dwa Brzegi 2020

Grażyna Torbicka nie ukrywa, że organizatorzy są rozczarowani i smutni, bo nie spotkają się z widzami nad Wisłą i nie będzie bezpośredniej dyskusji o filmach w miasteczku festiwalowym. Ale widzi też plusy takiej sytuacji.

Możemy sobie te filmy oglądać gdzie chcemy, jak chcemy, z kim chcemy

- podkreśla gość Dzień Dobry Wakacje. Jak dodaje, niektórych filmów nie zobaczymy nigdzie indziej.

Mimo tego, że stanęła produkcja filmowa właściwie z początkiem tego roku, to udało nam się skonstruować program, który proponuje dużo filmów, których nie będzie można zobaczyć w kinach, które nie mają polskiej dystrybucji, np. te z sekcji "Ekoświadomość"

Festiwal potrwa do 9 sierpnia. Szczegółowy program znajduje się na stronie dwabrzegi.pl

Zobacz też:

Pol'and'Rock 2020. Wiemy, kto zagra na festiwalu

Kolejny rekordowy wzrost przypadków koronawirusa na świecie. Jakie błędy popełniamy podczas noszenia maseczki?

Mniejszy dystans społeczny i więcej kibiców na stadionach. Co jeszcze zapowiada rząd?

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości