udane małżeństwo

  udane małżeństwo

  Wiele par po kilku bądź kilkudziesięciu latach spędzonych w małżeństwie decyduje się na rozwód. Przyczyny bywają różne… zdrada, przemoc domowa, bądź niedopasowanie charakterów. Niektóre powody są jednak na tyle kuriozalne, że wywołują na naszej twarzy śmiech. Do czego jesteśmy zdolni, by pozbyć się partnera? O tym opowiedziała Nastazji Błoch z serwisu dziendobry.tvn.pl, Celina Niwald, mediatorka stała przy sądach okręgowych oraz trenerką rozwoju osobistego.

  "I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci"- słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w dniu ślubu mają ogromną wartość. Niestety w wielu przypadkach tracą swoją moc - relacje się psują, małżeństwa rozpadają. Są jednak takie pary, które wypowiedzianą deklarację traktują bardzo poważnie i trwają w związkach małżeńskich wiele lat.

  Pary małżeńskie po latach związku zaczynają się do siebie upodabniać - twierdzili naukowcy. Powtórzone po latach badanie tego jednak nie potwierdziło. Wskazało natomiast, że na wieloletnich partnerów wybieramy tych, których wygląd oceniamy jako najbardziej zbliżony do naszego. Czy tak jest faktycznie? O tym rozmawialiśmy z wokalistką Magdą Steczkowską i jej mężem muzykiem Piotrem Królikiem oraz psycholog Marzeną Mawricz.

  Na początku związku jesteśmy w drugiej osobie bardzo zakochani. Niestety zauroczenie kiedyś mija i związek dopada codzienność, pojawiają się też problemy. Czy każdy związek musi przechodzić kryzys? Jak temu zapobiec? A jeżeli już się pojawi, to jak go przetrwać? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską oraz Tatianę Mindewicz-Puacz, psychoterapeutkę.

  Pani Teresa, która do nas napisała, czuje się zagubiona, ponieważ mąż, z którym jest sześć lat po ślubie i, z którym ma dwójkę dzieci, nie zwraca na nią już uwagi i nie widzi jej potrzeb. Co na to terapeutka Bianca-Beata Kotoro, gość Dzień Dobry TVN? Czy wszystkie pary po kilku lata wspólnego życia mają taki problem? Co ma zrobić pani Teresa? Jak odzyskać uwagę partnera?

  Czy doświadczenia seksualne faktycznie wpływają na to, jak kobiety podchodzą do małżeństwa? Eksperci z Uniwersytetu w Utah (USA) twierdzą, że ilość partnerów seksualnych kobiety przed zawarciem małżeństwa ma wpływ na powodzenie związku!

  "Ślub od pierwszego wejrzenia" to kontrowersyjny eksperyment. Jego bohaterami są osoby, które marzą o wielkiej miłości, ale nadal nie znalazły swojej drugiej połówki. Pomogą im w tym specjaliści. Uczestnicy tego eksperymentu i programu swojego partnera/partnerkę poznają dopiero - uwaga - w dniu ślubu. Czy małżeństwo aranżowane może być udane? Czy taki eksperyment jest moralny? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry Wakacje psychologa Piotra Mosaka, który bierze udział w tym projekcie.

  Okazuje się, że kilka dni temu Norbi wziął po raz trzeci ślub. Kim jest jego wybranka? Gdzie się poznali? Jak wyglądało przyjęcie? Gdzie spędzą miesiąc miodowy? Okazuje się, że para pracuje również nad wspólnym zawodowym projektem. Jakim? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Życie żony marynarza nie jest łatwe. Muszą same radzić sobie z wieloma problemami, kiedy ich mężowie pracują na morzu. Zobaczcie, w jaki sposób pielęgnują relacje z parterami i jak ich nieobecność tłumaczą ich wspólnym dzieciom.

  Jerzy i Mirella Dudkowie w plebiscycie magazynu "Pani" dostali nagrodę "Srebrne Jabłko". Są razem od 25 lat. Poznali się jeszcze w szkole podstawowej. Jaki jest sekret trwałości ich związku? Czy Jerzy Dudek pamięta datę ślubu? Z małżeństwem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Robert Moskwa, aktor teatralny i filmowy, po godzinach trenuje również karate. Jego żona Patrycja jest instruktorką tańca na rurze. Jak para się poznała? Zdarza im się razem trenować? I czy nie przeszkadza im duża różnica wieku? Małżeństwo odwiedziło dziś studio Dzień Dobry TVN.

  Kto rządzi w domu Pazurów? Cezary czy Edyta? Czy para przechodziła kryzysy? Jakie maja rady dla innych, wieloletnich małżeństw? O wzloty i upadki w małżeństwie Pazurów zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Mówi się, że w świecie show-biznesu trwałe związki z długoletnim stażem to rzadkość. Dlaczego tak się dzieje? Jakie pokusy czyhają na hollywoodzkie gwiazdy? Czy aktorzy bywają o siebie zazdrośni i jak pielęgnują swoje relacje? O przepis na idealny związek hollywoodzkich rozmówców zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Natalia Siwiec i jej mąż pobrali się jakiś czas temu w Las Vegas. Ślub nie jest jednak ważny w Polsce. Czy para planuje pobrać się jeszcze raz? Czy Natalia ma już upatrzoną suknię ślubną? I na jaki cel Siwiec odkłada do tzw. skarpety?

  Na planie serialu "Aż po sufit", z odtwórcami głównych, ról spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz. Choć aktorzy znają się jeszcze z czasów studenckich, po raz pierwszy przyszło im grać parę. Jakim mężem jest Cezary Pazura i jak Edyta Olszówka sprawdza się w roli żony?

  W nowym sezonie TVN Style swój program poprowadzi również Izabela Janachowska. Tancerka będzie przygotowywać pary do ślubu. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska podczas ramówki stacji zapytała gwiazdę o to, jak rok po ślubie układa się w jej małżeństwie. Jest lepiej czy gorzej?

  1 września na antenę TVN chodzi nowy serial "Aż po sufit". Fabuła opowiada o losach małżeństwa z 25-letnim stażem. W rolach głównych zobaczymy Edytę Olszówkę i Cezarego Pazurę. Choć aktorzy znają się od czasów studenckich, dopiero teraz przyszło im grać razem. Jak im się pracuje na planie?

  Gwiazda ostatnimi czasy jest bardzo zapracowana. Joanna zaczyna zdjęcia do kolejnej edycji programu Top Model, startuje ze szkołą dla modelek, w Miami razem z mężem będzie prowadzić restaurację i bierze dział w produkcji filmowej w Hollywood. Jak udaje jej się pogodzić te wszystkie zawodowe obowiązki z życiem prywatnym? Czy więcej czasu spędza w Polsce czy w USA? Swój przepis na sukces Joanna Krupa zdradziła w studiu Dzień Dobry TVN.

  Elżbieta i Sławomir są małżeństwem z 6-letnim stażem. Na co dzień Pan Sławek pracuje w Niemczech, natomiast jego żona zajmuje się domem i wychowuje ich 2-letnią córkę. Co w ich związku nie funkcjonuje prawidłowo? Czego im brakuje? Jakie mają oczekiwania wobec siebie? Parze postanowiła pomóc psycholog Paulina Biernat. Czy jej się udało?