Jerzy Stuhr

  Jerzy Stuhr

  "I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci"- słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w dniu ślubu mają ogromną wartość. Niestety w wielu przypadkach tracą swoją moc - relacje się psują, małżeństwa rozpadają. Są jednak takie pary, które wypowiedzianą deklarację traktują bardzo poważnie i trwają w związkach małżeńskich wiele lat.

  Koniec lata rozpieszcza nas wspaniała pogodą, wprost wymarzoną do spacerów i górskich wędrówek. Sprzyjającą aurę postanowił wykorzystać Maciej Stuhr, który razem ze swoim tatą i synkiem wybrał się w Tatry. "Genów nie oszukasz" - przyznał aktor, publikując rodzinne zdjęcie. Fotografia zachwyciła internautów. Ich uwagę przykuł jeden szczegół.

  Jerzy Stuhr po dwóch tygodniach opuścił Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Taką informację przekazała rodzina aktora. Artysta miał udar mózgu. - Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali - podkreśla żona aktora. Zobacz zdjęcie, które opublikowała córka Marianna.

  Wybitny aktor Jerzy Stuhr trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Przyczyną było podejrzenie udaru mózgu. Informację tę potwierdziła rodzina artysty, która prosi w tym trudnym momencie o dobre myśli i uszanowanie prywatności.

  Choć wielokrotnie pracowali razem w kinie i teatrze telewizji, to na jednej scenie na żywo spotykają się po raz pierwszy. W sztuce "Bal Manekinów" w reżyserii Jerzego Stuhra Maciej gra główną rolę. Dlaczego Jerzy Stuhr zdecydował się zatrudnić syna? Jak Maciejowi pracuje się z ojcem? Czy Pan Jerzy pozwala Maciejowi na improwizację na scenie? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Jak wiadomo, za sukcesem każdego mężczyzny, stoi kobieta. Tak jest też w przypadku Jerzego Stuhra, który w w udzielanych wywiadach powtarza, że żyje dzięki swojej żonie! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Macieja Stuhra i jego mamę Barbarę, która postanowiła spisać perypetie rodziny Stuhrów. Czy książka wywołała zamęt w jej małżeństwie? Pani Barbara ksiażkę dedykuje swoim wnukom. Dlaczego? Jak udało jej się połączyć karierę zawodową z życiem rodzinnym?

  Aktor, reżyser i pisarz. Właśnie ukazała się jego nowa książka "Moje smoki na dobre i złe". Gościem Doroty Wellman i Marcina Prokopa w studiu Dzień Dobry TVN był Jerzy Stuhr. O książce, tytułowych smokach, autorytetach, starości opowiedział w Dzień Dobry TVN. Jaki mandat ma aktor, by wypowiadać się np. na tematy polityczne? Czy kryzys, który mamy nie tylko w Polsce, ale także na świecie, jest spowodowany brakiem autorytetów? Zobaczcie, do czego zachęca Jerzego Stuhra Dorota Wellman.

  Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie wychowała takich aktorów jak Jerzy Stuhr, Dorota Segda (obecna rektor uczelni), Joanna Kulig, Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Uniwersytet obchodził swoje 70-lecie i z tej okazji jego najwybitniejsi absolwenci wystąpili wspólnie w sztuce "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Czy mieli tremę przed spektaklem? Jak wspominają czas studiów? W Krakowie była Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  "Czuje się przed nią respekt i wiele się można od niej nauczyć", "Jest osobą bardzo, ale to bardzo, podstępną i (...) przewrotnie rozrzutną", "Jest bardzo inteligentną kobietą, mężczyźni się boją takich kobiet". Kinga Burzyńska wybrała się na plan serialu "Singielka" by dowiedzieć jaka naprawdę jest Iza Kuna. Oto wyniki jej "śledztwa". :)

  Jerzy Stuhr opowiedział nam w studiu Dzień Dobry TVN o roli swojego życia... o pomaganiu innym, tym którzy podobnie jak on doświadczyli choroby nowotworowej. Aktor, wraz z żoną, zaangażował się w wybudowanie pierwszego w Polsce stacjonarnego Centrum Psychoonkologii, które otwarto w 2014 roku, za co Jerzy Stuhr odbierze wkrótce "Gwiazdę Dobroczynności". Jaką pomoc mogą uzyskać w tym centrum chorzy na raka? Czym zajmuje się psychoonkologia? Co jest najtrudniejsze w walce z chorobą nowotworową? Czy dobrze się żyje Jerzemu Stuhrowi w Polsce po 25 października?

  „Kto tam zerka na Kacperka" to historie i wierszyki, na których wychowali się Marianna i Maciej Stuhrowie - dzieci Jerzego Stuhra. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Jerzy Stuhr i jego córka Marianna Bończa-Stuhr graficzka i mama 2,5-letniej Helenki. Jak powstała ta niezwykła książka? Kto opowiadał bajki dziś już dorosłym Maciejowi i Mariannę?

  Dorota Wellman ma inną termoregulację niż Marcin Prokop. Dorocie jest cały czas gorąco, a Marcinowi zimo. Są takim meteorologicznym yin i yang. Ile stopni jest w studiu Dzień Dobry TVN? Przekonajcie się!

  Ona z Kanady, on z Polski. Spotkali się i zaczęli ze sobą występować. Paula i Karol zaśpiewali na scenie Dzień Dobry TVN piosenkę ze swojej płyty „Heartwash”. Posłuchajcie i oceńcie!

  Za którym razem Ewa Gawryluk dostała się do szkoły aktorskiej? Co Bartłomiej Topa kupił sobie za pierwszą nagrodę, którą otrzymał od Jana Machulskiego? W najbliższą sobotę, w imieniu Kingi Burzyńskiej, zapraszamy na spotkanie z aktorami: Ewą Gawryluk i Bartłomiejem Topą.

  Jerzy Stuhr wrócił na PWST po długiej i wykańczającej chorobie. Bytom to jedno z najbardziej roztańczonych miast w Polsce. Kilka lat temu powstał tu wydział teatru tańca PWST w Krakowie. Jerzy Stuhr powrócił do nauczania. Mówi: "Młodsze pokolenia źle znoszą krytykę, wolą być chwalone". Jak to wpływa na wykładowcę?

  Zadebiutował na deskach Teatru Starego pracując m.in. z Andrzejem Wajdą. Tam dostrzegł go Kieślowski i tak zaczęła się przygoda Jerzego Stuhra z kinem. Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN mistrz zgodził się uchylić rąbka tajemnicy i pokazać nam swój warsztat.

  Na scenie Dzień Dobry TVN Krzysztof Zalewski wykonał utwór "Zboża". O jego płycie Marcin Prokop powiedział, że jest jedną z najlepszych płyt ubiegłego roku. Podzielacie zdanie Marcina?

  Łukasz Radwan zabrał kamerę Dzień Dobry TVN do domu Ryszarda Kapuścińskiego, a w studiu Dzień Dobry TVN ,sławnego podróżnika i mistrza reportażu, wspominaliśmy z jego żoną Alicją i Mariuszem Szczygłem.

  5 listopada Muniek Staszczyk skończył 50 lat! Czy mężczyzna po przekroczeniu pewnego wieku odczuwa potrzebę zmian w życiu? Gdzie podziewał się Zygmunt Staszczyk przez ostatni rok?!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, prosto z filmowej Łodzi, dla Dzień Dobry TVN! Spotkała się tam z Jerzym Stuhrem. Jak wyczarował słońce, czy siedzi mu się wygodnie w reżyserskim fotelu, o czym będzie jego nowy film, kim są jego bohaterowie oraz czy jest zadowolony z ekipy na planie? Kim jest "Obywatel"?

  Ruszyły zdjęcia do filmu "Obywatel". Na planie spotkali się tam Maciej i Jerzy Stuhrowie. Syn jako aktor, a ojciec w podwójnej roli aktora i reżysera. O czym będzie opowiadał film i jak wygląda rodzinna współpraca reżysera i aktora na planie?

  Kinga Burzyńska spotkała się w Cieszynie z Barbarą i Jerzym Stuhrami. Dlaczego Cieszyn jest bliski Jerzemu Stuhrowi? Co skłonilo Barbarę Stuhr do tego, by stać się wolontariuszką? W jaki sposób pomagają ludziom chorym na raka? Czy Pani Barbara Stuhr widziała wszystkie filmy z udziałem swojego męża? Czy najstarsza wnuczka, córka Macieja Stuhra, przejawia zainteresowanie aktorstwem? O czym będzie jego najnowszy film, który Jerzy Stuhr częściowo sam sfinansuje?

  Jerzy Stuhr został wybrany Człowiekiem Roku w plebiscycie MocArty 2012. Reporterka Dzień Dobry TVN, Katarzyna Olubińska spytała się aktora, czym jest dla niego ta nagroda. Czego Agustin Egurrola nauczył się od Jerzego Stuhra?