Kiedy odbędzie się pogrzeb Jerzego Stuhra? Podano datę i godzinę pochówku aktora

Jerzy Stuhr
Kiedy odbędzie się pogrzeb Jerzego Stuhra? Podano datę i godzinę pochówku aktora
Źródło: MWMEDIA
9 lipca media obiegła smutna informacja o śmierci Jerzego Stuhra. Wybitny aktor i reżyser zmarł w wieku 77 lat. Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie przekazał informację o dacie i miejscu ceremonii pogrzebowej artysty.

Jerzy Stuhr był jednym z najbardziej cenionych polskich aktorów. Zdobył wiele wyróżnień, nagród i odznaczeń za swoją działalność artystyczną. Widzowie na dobre zapamiętali go z ról w filmach takich jak "Seksmisja", "Kingsajz", "Kiler", "Dekalog X" czy "Trzy kolory. Biały".

Uwaga TVN. Jerzy Stuhr nie żyje. "Wszyscy ludzie byli szczęśliwi, że on jest"
Uwaga TVN. Jerzy Stuhr nie żyje. "Wszyscy ludzie byli szczęśliwi, że on jest"

Jerzy Stuhr nie żyje

We wtorek, 9 lipca Maciej Stuhr w rozmowie z Onetem potwierdził, że jego tata zmarł. Jerzy Stuhr od dawna zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Ostatni czas spędził w szpitalu. W 2011 roku zdiagnozowano u niego raka krtani. Pomimo operacji choroba powróciła w 2023 roku. Oprócz tego artysta przeszedł dwa zawały, a także udar mózgu.

Jerzy Stuhr należał do grona najwybitniejszych aktorów ostatnich dekad. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie został absolwentem Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, w której w późniejszych latach pełnił funkcję rektora. W 1994 roku zdobył tytuł profesora sztuk teatralnych.

Już w latach 60. ubiegłego wieku zaczął występować w szkolnych sztukach teatralnych. Z kolei po studiach aktorskich trafił do Starego Teatru w Krakowie, gdzie zadebiutował jako Belzebub w "Dziadach". W latach 70. jego kariera zaczęła nabierać tempa. Najpierw grał epizody na wielkim ekranie, aż wreszcie mógł wcielić się w główną postać w filmie "Spokój" Krzysztofa Kieślowskiego.

Największą rozpoznawalność przyniosły mu role Maksa Paradysa w "Seksmisji", komisarza Ryby w "Kilerze" oraz dubbing postaci Osła z filmu animowanego "Shrek". Aktor zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" czy też Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz działalności pedagogicznej".

Prywatnie Stuhr był mężem Barbary, z którą ożenił się w 1971 roku. Para doczekała się dwójki dzieci - syna Macieja oraz córki Marianny.

Pogrzeb Jerzego Stuhra - kiedy się odbędzie?

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie zawiadomił na swojej stronie internetowej, na kiedy zaplanowano pogrzeb wybitnego aktora. Jerzy Stuhr spocznie na Cmentarzu Rakowickim. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę, 17 lipca 2024 roku o godz. 14:00.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości