Gwiazdy żegnają wybitnego aktora. "Dziękuję panie Jerzy, do zobaczenia"

Jerzy Stuhr nie żyje
Gwiazdy żegnają Jerzego Stuhra
Źródło: MWMEDIA
Informacja o śmierci Jerzego Stuhra wstrząsnęła polskim światem mediów. Aktor odszedł w wieku 77 lat. Ze względu na swój stan zdrowia przebywał w szpitalu. Przyjaciele, bliscy, ale i wielbiciele artysty pożegnali ikonę kina w mediach społecznościowych. Wiele wpisów chwyta za serce.

Informacja o odejściu Jerzego Stuhra trafiła do mediów 9 lipca 2024 roku. Choć aktor od wielu lat chorował, to jego śmierć zaskoczyła świat artystyczny. Jednego z najwybitniejszych artystów sceny pożegnali m.in. Krystyna Janda i Andrzej Seweryn.

Dalsza część tekstu poniżej.

Jerzy Stuhr
Jerzy Stuhr kończy 75 lat
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jerzy Stuhr nie żyje

Jerzy Stuhr był wybitnym aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Przez lata związany z Teatrem Starym w Krakowie, był pedagogiem i reżyserem. Informację o śmierci Jerzego Stuhra przekazał portalowi Onet.pl jego syn - Maciej. Artysta od lat zmagał się z chorobą nowotworową. W 2011 roku zdiagnozowano u niego raka krtani, zaś w ostatnich latach przeszedł zawał oraz udar mózgu. 

Gwiazdy żegnają Jerzego Stuhra

Jerzy Stuhr uznawany był za jednego z najwybitniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. Jego bliscy, znajomi oraz aktorscy wychowankowie ze wzruszeniem wspominali go za pośrednictwem swoich social mediów. Jedną z tych osób była Krystyna Janda, która nie kryła poruszenia informacją na temat śmierci swojego przyjaciela.

- Człowiek niezwykły. Przyjaciel ludzi, świata, zwierząt, dzieci. [...] Wychował pokolenia polskich aktorów i reżyserów, obdarował hojnie tysiące Widzów. [...] Marzył, żeby umrzeć na scenie i prawie tak się stało - brzmiał fragment facebookowego wpisu aktorki.

Pożegnanie opublikował również Teatr Strary w Krakowie z którym Jerzy Stuhr związany był przez wiele lat. To na deskach tej instytucji artysta występował m.in. "Dziadach", "Weselu", "Zemście", "Procesie", czy "Zbrodni i karze".

- Polska sztuka poniosła wielką stratę. Rodzinie Jerzego Stuhra składamy wyrazy głębokiego współczucia - podsumowano.

Do kondolencji dołączyli także m.in. Paweł Małaszyński, Karolina Gorczyca, Matylda Damięcka, Ewa Drzyzga, Cezary Pazura, Magdalena Steczkowska oraz Patrycja Markowska, która napisała:

- Pęka serce, jak odchodzą tacy ludzie i tacy artyści. Po takich osobowościach zostaje wielka pustka. Wyrazy współczucia dla rodziny".

Zmarłego pożegnała również dziennikarka Monika Olejnik, która niejednokrotnie miała szansę przeprowadzać rozmowy z aktorem.

- Jerzy kochany… Żegnaj. [...] Nigdy nie zapomnę owacji po spektaklu "Geniusz", jeszcze niedawno. W naszych sercach na zawsze. Basiu, Marianno, Maćku, Kasiu, przytulamy - brzmiał wpis dziennikarki na Instagramie.

W rozmowie z portalem Plejada.pl aktor Andrzej Seweryn wyznał, że zawsze podziwiał artystyczny kunszt Jerzego Stuhra.

- On nie był zawistny. Był szlachetnym człowiekiem, wspaniałym artystą, reżyserem, pedagogiem, aktorem. [...] Odszedł wielki aktor. To bardzo smutny dzień dla polskiej kultury - stwierdził.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: instagram.pl, facebook.com, Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla