Nie żyje Jerzy Stuhr. To koniec ważnej epoki w polskim filmie

Jerzy Stuhr
Jerzy Stuhr nie żyje
Źródło: MWmedia.pl
Media obiegła smutna wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra. Aktor zmarł w wieku 77 lat. W ostatnim czasie przebywał w szpitalu ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Walczył m.in. z rakiem krtani.

Nie żyje Jerzy Stuhr

Informację o śmierci Jerzego Stuhra przekazał jego syn Maciej Stuhr w rozmowie z portalem Onet.pl. Wybitny artysta od lat zmagał się z chorobą nowotworową. W 2011 roku zdiagnozowano u niego raka krtani. Mimo operacyjnego usunięcia groźnej zmiany choroba powróciła w 2023 roku. Aktor wówczas trafił do szpitala i przez 3 tygodnie leżał na oddziale intensywnej terapii. Odtwórca przeszedł również dwa zawały oraz udar mózgu.

Jerzy Stuhr - życiorys

Jerzy Stuhr był jednym z najwybitniejszych artystów ostatnich dekad. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a aktorstwa uczył się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, w której w późniejszych latach pełnił funkcję rektora. W 1994 roku uzyskał tytuł profesora sztuk teatralnych.

Zagrał w wielu spektaklach, filmach i serialach. Użyczał swojego głosu w dubbingu i próbował sił w reżyserii. Działał zawodowo również na terenie Włoch. Zdobył gros wyróżnień, nagród i odznaczeń. Szerszemu gronu odbiorców dał poznać się m.in. jako Maks w "Seksmisji", Ryba w "Kilerze" czy Osioł w "Shreku".

Od 1971 roku był mężem Barbary Stuhr (z domu: Kóska). Miał z nią dwoje dzieci: aktora Macieja Stuhra oraz specjalizującą się w malarstwie i rysunku artystkę Mariannę Stuhr.

Zobacz też:

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Źródło zdjęcia głównego: MWmedia.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla