Matylda Stuhr żegna dziadka. "Wszyscy dzisiaj opłakują śmierć Wielkiego Polskiego aktora. Ja nie"

Jerzy Stuhr
Wnuczka żegna Jerzego Stuhra
Źródło: MWMEDIA
Jerzy Stuhr zmarł 9 lipca. Aktor miał 77 lat i pozostawił w żałobie swoją rodzinę, przyjaciół oraz wielbicieli filmu i teatru. Ukochanego ojca pożegnały w sieci jego dzieci - Marianna i Maciej. Teraz w mediach społecznościowych pojawił się wpis jego wnuczki, Matyldy.

Matylda Stuhr to najstarsza córka Macieja Stuhra. 24-lata zamieściła w swoich mediach społecznościowych osobisty wpis, opatrzony rodzinną fotografią. Jej wspomnienie słynnego dziadka wzrusza.

Dalsza część tekstu poniżej.

Jerzy Stuhr
Jerzy Stuhr kończy 75 lat
Źródło: Dzień Dobry TVN

Wnuczka żegna Jerzego Stuhra

Jerzy Stuhr od kilku lat mierzył się z chorobą - przeszedł zawał serca, udar oraz nowotwór krtani. Mimo to aktor niemal do ostatnich swych dni był aktywny zawodowo, dlatego informacja o jego odejściu zaskoczyła jego rodzinę i wielbicieli talentu. W sieci pojawiło się wiele wpisów, wspomnień i pożegnań jednego z najsłynniejszych polskich aktorów. Swój smutek wyraził m.in. jego syn Maciej i córka Marianna oraz przyjaciele m.in. Krystyna Janda i Andrzej Seweryn. Pożegnalnymi słowami podzieliła się również wnuczka artysty - Matylda.

- Wszyscy dzisiaj opłakują śmierć Wielkiego Polskiego aktora. Ja nie opłakuję. Ja opłakuję śmierć mojego dziadka. Dziadka OO. Z którym kiedyś co wakacje kosiłam trawę na działce. Papa dziadku, może kiedyś jeszcze razem pokosimy trawę - napisała 24-latka.

Poza postem młodej kobiety w sieci pojawiły się rodzinne fotografie, na których widać jak pan Jerzy kosi trawę w ogrodzie w towarzystwie małej Matyldy. 

Gwiazdy żegnają Jerzego Stuhra

Śmierć Jerzego Stuhra zasmuciła rodzime środowisko artystyczne. Swój żal wyraził m.in. Teatr Stary w Krakowie, Monika Olejnik, Ewa Drzyzga, czy Cezary Pazura. Dla wielu pan Jerzy był teatralnym autorytetem i pedagogiem, który inspirował ich w czasach studenckich.

- Panie Jerzy dziękuję za ciepło, serce, otwartość, wolę walki dla tych, którzy chorując, tracili ją. [...] Za role w teatrze, które poruszały najgłębsze struny. Wyrazy najszczerszego współczucia dla bliskich Pana Jerzego - brzmiał fragment wpisu Ewy Drzyzgi na Instagramie.

Cezary Pazura z kolei podziękował za artystyczną współpracę i aktorskie wskazówki.

- Żegnaj kochany Mistrzu, Profesorze, niezapomniany komisarzu Rybo! Będzie mi Ciebie bardzo brakowało. Dziękuję za każdy dzień na planie z Tobą. Za każdą uwagę, dygresję, dykteryjkę. Trzymam Cię głęboko w swoim sercu - napisał aktor.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla