Gwiazdy

Małgosia Rozenek-Majdan rusza na pomoc przyszłym mamom. "Jestem kobietą taką jak Ty"

Gwiazdy

Autor:
Karolina
Kalatzi
Małgorzata Rozenek-Majdan
Jerzy Dudek / East NewsMałgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan jest mamą trzech wspaniałych chłopców: Stanisława, Tadeusza i Henryka. Prowadzi również fundację wspierającą pary starające się o dziecko. Małgosia chętnie dzieli się swoim życiem w mediach społecznościowych, ale tym razem przygotowała dla obserwujących coś więcej. Jako świadoma i doświadczona mama trójki, postanowiła przekazać swoją wiedzę i doświadczenie innym.

Małgorzata Rozenek-Majdan dzieli się swoją wiedzą na temat macierzyństwa

Małgosia to doświadczona i oddana mama. Macierzyństwo łączy z pracą, ale wielokrotnie powtarzała, że to jej synowie zawsze są u niej na pierwszym miejscu. W Internecie często pokazuje osiągnięcia swoich pociech, z których jest dumna.

Bardzo zależy jej na tym, żeby pokazywać macierzyństwo, rodzicielstwo i przede wszystkim drogę do niego, bez lukru.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Małgosia Heretyk i Ernest Musiał spodziewają się córki
Małgosia Heretyk i Ernest Musiał spodziewają się córki
wideo 2/12

W najnowszym poście zwróciła się do swoich obserwatorek - z myślą o nich postanowiła skupić się na kolejnym projekcie. Tym razem chce pomóc wszystkim kobietom, które trudy macierzyństwa mają dopiero przed sobą. Wszystko po to, by ułatwić im ten czas.

- Nie jestem położną ani ginekologiem. Jestem kobietą taka jak Ty, która przeszła przez wszystkie trudne, jak i wspaniałe chwile macierzyństwa. Każde kolejne dziecko nauczyło mnie nowych umiejętności. Wyzwania jakim stawiałam czoło sprawiły, że teraz mogę powiedzieć otwarcie - jestem świadomą mamą. Moim dzieciom dostarczyłam wszystko, co najlepsze. Całe doświadczenie i wiedzę najlepszych fachowców zebrałam dla Ciebie, w jednym miejscu - napisała, po czym ogłosiła, że założyła ku temu oddzielne konto na Instagramie.

Fanki Magłosi pośpieszyły z gratulacjami, a z komentarzy możemy wyczytać, że nie mogą się doczekać dawki wiedzy, jaką podzieli się z nimi celebrytka. "Super pomysł. Jako first time mum zawsze chętnie czytam i słucham mam z doświadczeniem", "Super Pani Małgosiu", "Jest pani niesamowita" - czytamy w komentarzach.

Małgosia Rozenek-Majdan a in vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan to jedna z najsłynniejszych promotorek metody in vitro w Polsce. Sama jest mamą trzech chłopców, których dzięki niej urodziła. Stworzyła też Fundację MRM, która umożliwia takie leczenie osobom niezamożnym.

Małgosia nie boi się mówić głośno, że polski system nie wspiera ludzi, którzy marzą o byciu rodzicami, ale z przyczyn zdrowotnych nie mogą nimi zostać. Jest głosem wielu par, walczących z niepłodnością.

Refundacja in vitro w Polsce była dostępna w latach 2013-2016. W tym okresie na świat przyszło ok. 5 tys. dzieci, których rodzice skorzystali ze wsparcia państwa w ramach rządowego projektu.

Po unieważnieniu kolejnej edycji programu przez ówczesnego ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła, niektóre miasta zdecydowały się finansować procedurę z własnego budżetu. Ceny leczenia niepłodności metodą in vitro wahają się od 8 do ok. 12 tys. złotych. W przypadku korzystania z miejskich programów, przyszli rodzice muszą pokryć część wydatków z własnej kieszeni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

Pozostałe wiadomości