Księżniczka Amalia jest krytykowana za wygląd. "Musi najpierw zacząć się odchudzać"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
plotek.pl/wyborcza.pl
Księżniczka Amalia jest następczynią holenderskiego tronu

Przedstawiciele rodzin królewskich zazwyczaj cieszą ogromnym zainteresowaniem mediów i zwykłych ludzi. O ile brytyjska księżna Kate najczęściej spotyka się z ciepłym odbiorem i jest chwalona za to, jak wygląda i się ubiera, to księżniczka Amalia z Holandii nie ma łatwego życia. 19-latka na każdym kroku musi się mierzyć z nieprzyjemnymi komentarzami. Dlaczego?

Księżniczka Amalia z rodzicami odwiedziła Karaiby

Księżniczka Amalia, czyli Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria, to księżniczka Oranii, córka holenderskiego króla Wilhelma-Aleksandra i królowej Maksymy, wnuczka królowej Beatrycze (Beatrix), a przede wszystkim następczyni tronu. Mimo że ma dopiero 19 lat, to już jest przygotowywana do tego, że zostanie głową państwa.

Walka z hejtem

Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci
Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Niedawno księżniczka wspólnie z rodzicami odwiedziła Karaiby. Poznawała tam historię niewolnictwa, a wspólnie z królem i królową odwiedziła jedną z dawnych plantacji. Zdjęcia z tej podróży zostały opublikowane w mediach społecznościowych rodziny królewskiej. Niestety internauci zamiast na samej podróży skupili się na Amalii.

Księżniczka Amalia - za co jest krytykowana?

Choć część komentujących doceniła zaangażowanie młodziutkiej księżniczki, to niestety ogromna większość wpisów dotyczyła jej wyglądu.

- "Jest za gruba", "Powinna schudnąć", "Amalia musi najpierw zacząć się odchudzać" - czytamy w komentarzach pod relacją z podróży. Co więcej, internautom nie podobały się też stylizacje księżniczki. Uznali, że wzorzysta sukienka, którą miała na sobie, w ogóle do nie pasuje do młodej dziewczyny. "Ubiera się jak babcia" - oceniła jedna z osób. Wielu komentujących "przyczepiło" się do wyrazu twarzy księżniczki. Zarzucali jej, że "nigdy się nie uśmiecha".

To nie pierwszy raz, kiedy księżniczka Amalia spotyka się z krytyką. Kilka lat temu magazyn rozrywkowy "Caras" użył w stosunku do 16-letniej wtedy dziewczyny określenia "plus size". Na okładce pisma pojawił się napis: "Najstarsza córka Maximy dumna z wyglądu plus size. Księżniczka, która przechodzi okres dojrzewania, bez tabu broni swojej figury "prawdziwej kobiety".

Okładka wywołała burzę. Internauci zarzucali gazecie przyzwolenie na zawstydzanie i krytykowanie nastolatki. Po fali krytyki wydawca wystosował specjalne przeprosiny, w których podkreślił, że "nie mieliśmy złych zamiarów, popełniliśmy błąd".  

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: plotek.pl/wyborcza.pl

Źródło zdjęcia głównego: Patrick van Katwijk/WireImage)

Pozostałe wiadomości