Kim Kardashian została miliarderką. Na czym zarabia amerykańska celebrytka?

Kim Kardashian znalazła się w najnowszym rankingu magazynu "Forbes", a to oznacza, że należy do najbogatszych ludzi na świecie. Jej majątek został oszacowany na miliard dolarów. Zgromadziła go m.in. dzięki inwestycjom związanym z rynkiem mody i urody. Jeśli kupiłaś szminkę czy paletę cieni KKW Beauty, masz swój udział w finansowym sukcesie gwiazdy.

Jakiś czas temu, o miejsce na liście "Forbes" zabiegał Kanye West, z którym Kim Kardashian właśnie się rozwodzi. Udało mu się rok temu. Jeszcze wcześniej, do klubu najbogatszych została przyjęta siostra Kim, Kylie Jenner. Okrzyknięto ją wtedy najmłodszą miliarderką na świecie. Teraz również Kim Kardashian może pochwalić się imponującym majątkiem.

Pierwszy miliard Kim Kardashian

Jeszcze w październiku 2020 roku majątek Kim Kardashian był szacowany na ok. 780 milionów dolarów. W ciągu niespełna pół roku gwiazda stała się miliarderką. Jak udaje się jej tak szybko powiększać fortunę? Ważna część jej dochodów to udziały w dwóch przedsięwzięciach. Jednym z nich jest marka kosmetyczna KKW Beauty, a drugim - marka odzieżowa Skims.

Biznesy Kim Kardashian

Markę KKW Beauty Kim Kardashian założyła w 2017 roku. Sprzedaż kosmetyków online ułatwiła jej aktywność w mediach społecznościowych – na Instagramie obserwuje ją ok. 213 milionów osób. Pierwsza partia 300 tys. zestawów kosmetyków do makijażu wyprzedała się w ciągu dwóch godzin.
W 2018 roku biznes ten zapewniał już 100 mln dolarów przychodu. W 2020 roku koncern Coty kupił 20 proc. udziałów w KKW Beauty za 200 mln dolarów. Na tej podstawie wartość udziałów Kim Kardashian oszacowano na 500 mln dolarów.
W 2019 roku zadebiutowała linia bielizny modelującej Kim Kardashian - Skims. Jeśli chodzi o tę firmę odzieżową, eksperci "Forbes" wycenili ją na mniej-więcej 500 mln dolarów, w czym udziały Kim Kardashian miałyby wynosić ok. 225 mln dolarów.
Na majątek Kim Kardashian składają się m.in. gotówka, inwestycje i nieruchomości. Gwiazda zarabia także na grze mobilnej "Hollywood", która została pobrana już ok. 45 mln razy.
Od kilkunastu lat źródłem dochodu jest także reality show "Z kamerą u Kardashianów", emitowany w telewizji E!. Mimo że show rodziny ma zostać zdjęty z anteny, na platformie Hulu ma powstać nowy program z udziałem Kardashianów, co zapewni Kim dalsze zyski z pracy w show biznesie.
Zobacz także:
Autor: Magdalena Zamkutowicz
Źródło: businessinsider.com

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości