Gwiazdy

Córki Kasi Figury to piękne i utalentowane nastolatki. "Są dla mnie inspiracją". Czym zajmują się Koko i Kaszmir?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Katarzyna Figura i jej relacja z córkami
Katarzyna Figura i jej relacja z córkami Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Katarzyna Figura jest ikoną polskiej kinematografii i teatru, a prywatnie mamą trojga dzieci: Aleksandra, Koko i Kaszmir. Wraz z córkami gościła w niedzielnym wydaniu Dzień Dobry TVN. Jak wyglądają ich relacje? Czy dziewczyny poszły w ślady artystki?

Katarzyna Figura - mama dorastających córek

Katarzyna Figura to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, która ma koncie dziesiątki ról w filmach i teatrze. Swoją karierę zawodową dzielnie łączy z wychowywaniem 19-letniej Koko i 17-letniej Kaszmir, które gościły w Dzień Dobry TVN. Czy dziewczyny zamierzają pójść w ślady mamy?

Kaszmir Figura-Schoenhals jest w drugiej klasie liceum, a jej pasją jest podróżowanie. Jak przyznała, swojego dorosłego życia nie zamierza związać z aktorstwem. - To chyba nie do końca dla mnie. Chcę sobie dać jak najwięcej czasu i przestrzeni na poznawanie siebie. To wszystko na pewno będzie się zmieniać - mówiła.

Z kolei Koko Figura-Schoenhals od października ubiegłego roku studiuje reżyserię w Paryżu. – Mam już parę prac za sobą i dużo praktycznych zajęć, więc się dzieje – tłumaczyła 19-latka.

Artystka jest bardzo dumna ze swych córek. – Są dla mnie wielką inspiracją. Od lat są też wiernymi widzami wszystkiego, co robię. Nie tylko filmy, ale w dużym stopniu teatr. (…) To są nie tylko rzeczy, w których występuję, ale też często chodzimy wspólnie do kina czy teatru.  W żaden sposób nie wpływałam na córki. Naturalnie przyszło zainteresowanie sztuką, czy tak jak Kaszmir powiedziała - podróżami. Zawsze muzyka była obecna w naszym życiu - zaznaczyła Katarzyna Figura.

Monodram "Take Five i Ja"

22 marca - w dzień urodzin Katarzyny Figury - będzie miała miejsce prapremiera monodramu Renaty Gorczyńskiej zatytułowanego "Take Five i Ja". - Odbędzie się w najwyższym budynku w Gdańsku na 34. piętrze, skąd rozpościera się niezwykła panorama całego naszego Trójmiasta. Jest to monodram, czyli ja prezentuję tekst, ale niemalże głównym bohaterem tego spektaklu jest muzyka, jazz. Mamy piękny fortepian i Kubę Stankiewicza, wybitnego muzyka. Opowiadamy w pewnym sensie historię jazzu. Mówimy o "Take Five" i Davie Brubecku, który stworzył wiekopomny utwór jazzowy i jak sztuka wpływa na losy ludzi. Nawet w najtrudniejszych czasach, w jakich teraz się znajdujemy, sztuka i przekaz to jest pokarm dla duszy - wyjaśniła Katarzyna Figura.

Po spektaklu odbędzie się licytacja na rzecz pomocy Ukrainie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości