Materiał promocyjny

"Kabalista". Najnowsza powieść Remigiusza Mroza obnaża sekrety jasnowidzów

Król kryminału - jego książki mrożą krew w żyłach
Źródło: Dzień Dobry TVN
Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych roku - Gala Bestsellery Empiku 2022. To m.in. od was zależy, kto zdobędzie wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Dwie z nich są nowością w historii plebiscytu - Pisarz Roku i Artysta Muzyczny Roku. Nominowany do jednej ze statuetek Remigiusz Mróz gościł w Dzień Dobry TVN.

Gala Bestsellery Empiku 2022

Już we wtorek 7 lutego o godz. 20:15 na antenie TVN będziemy mogli oglądać relację z Gali Bestsellery Empiku 2022. To największy i najbardziej demokratyczny plebiscyt kulturalny w Polsce. W tegorocznej edycji w toku głosowania wyłonieni zostaną laureaci w dwóch zupełnie nowych kategoriach - Pisarz Roku i Artysta Muzyczny Roku.

Jeszcze do wtorku, do godz. 16:00 można wskazać swoich ulubionych artystów za pośrednictwem aplikacji Empik. Głosowaniu towarzyszyć będzie konkurs. Aby wziąć w nim udział, wystarczy uzasadnić wybór danego twórcy.

Remigiusz Mróz o najnowszej książce

Szansę na wygraną w jednej ze wspomnianych, nowych kategorii, ma Remigiusz Mróz. To jednak niejedyna nominacja pisarza w plebiscycie. Stoi przed nim również szansa na zdobycie statuetek w kategoriach: Superprodukcja audio oraz Kryminał i thriller.

Remigiusz Mróz nazywany jest jednym z najpłodniejszych polskich pisarzy. Jego najnowsza książka "Kabalista" będąca kontynuacją historii Behawiorysty, już teraz cieszy się dużą popularnością. O czym opowiada?

- Tym razem wziąłem na warsztat jasnowidza, bo zawsze mnie fascynowało, jak oni rozwiązują te sprawy kryminalne, czy oni mają rzeczywiście jakiś taki metafizyczny kontakt z innym światem i tam dostają jakieś poszlaki, które pozwalają im odnajdywać te osoby albo ciała, czy mają jakiś system... - mówił Remigiusz Mróz, a Dorota Wellman dokończyła za niego: "Naciągania ludzi".

Czy wspomniana twórcza płodność pisarza ma w końcu szansę spotkać się z literackim szklanym sufitem? - Od kiedy zaczęliśmy z moimi wydawcami nasycać, może przesycać rynek moimi książkami, mieliśmy taką myśl: "No zaraz, ten sufit gdzieś musi być, którego już nie będzie można przebić" - mówił pisarz. Dodał jednak, że książki nie przestały dobrze się sprzedawać, a grono ich odbiorców się nie kurczy.

Można by zakładać, że wydawanie dużej liczby książek w krótkim czasie to prosty przepis na wypalenie zawodowe. Czy pisarz go doświadczył? Dowiecie się z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: East News/Michał Żebrowski

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości