Jula zniknęła, kiedy jej kariera nabierała rozpędu. Co się działo z piosenkarką? "Jestem dzisiaj bardziej świadoma"

Aktualizacja:

Po dwóch latach muzycznej przerwy Jula powraca z singlem, który rozpoczyna nowy rozdział w jej karierze. Utwór "Między wierszami" zapowiada czwartą płytę studyjną artystki. To nie koniec zmian. Piosenkarka przeprowadziła się z rodzinnej Łomży do Warszawy i pokazała nam swoje mieszkanie.

Kim jest Jula?

Julita Ratowska posługująca się pseudonimem Jula jest jedną z pierwszych polskich piosenkarek, które karierę rozpoczynały od wrzucania swoich kawałków na YouTube. Popularność przyniosła jej przede wszystkim nagrana kilkanaście lat temu piosenka "Zostań".
- Uczyłam się wszystkiego na oczach milionów widzów. Jeśli ktoś stara się osiągnąć karierę, wchodzi w ten świat, to osiąga ten cel. Ja sobie po cichu tworzyłam i nie spodziewałam się, że pomoże robić mi wżyciu to, co kocham - zdradziła artystka w Dzień Dobry TVN.

Jula o nowym singlu i albumie

Piosenkarka jest aktywna zawodowo od 2012 r. To właśnie wtedy ukazał się jej pierwszy album "Na krawędzi". 7 lat od debiutu Jula postanowiła odetchnąć od sceny.
- Mocno wszystko pędziło. Dwa ostatnie lata odpoczęłam od muzyki i wróciłam na studia. Trudno było mi połączyć je z karierą muzyczną, ale obiecałam sobie, że na nie wrócę - mówiła nam Jula.
- Jestem na kierunku grafika. Uczę się rzeczy komputerowych, ale i rysunku oraz malarstwa. Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła sobie sama zaprojektować okładkę płyty - dodała wokalistka.
Po zasłużonej przerwie Jula powraca z najnowszym singlem "Między wierszami". Do czego odniosła tytuł piosenki?
- Jestem kobietą, która jasno stawia sytuacje. Mówi się, że to kobiety są niezrozumiałe, ale z naszej perspektywy to wygląda inaczej - wyjaśniała. Jula przeszła ogromną przemianę. Wcześniej kojarzyliśmy ją ze smutną dziewczyną, dzisiaj jest innym człowiekiem.
- Jestem teraz dzisiaj bardziej świadoma i dlatego jestem uśmiechnięta, a wcześniej stres i trema były silniejsze - powiedziała nam gwiazda.

Jak mieszka Jula?

Nowy singiel zapowiedział nie tylko nowy początek w karierze Juli, ale także w życiu. Przeprowadziła się do Warszawy, gdzie niedawno kupiła mieszkanie.
- Decyzja o przeprowadzce była trudna, bo mocno byłam przywiązana do rodzinnego miasta - tam mam swoją ukochaną mamę, za którą tęsknię. Od dłuższego czasu chodził za mną pomysł, że muszę osiąść w mieście, gdzie dzieje się większość rzeczy - tłumaczyła.
- Ona pochodzi z Łomży, ciągle była na walizkach. Wychodziły nowe single, były koncerty. Powiedziałam, żeby zamieszkała z nami. Był armagedon, bo był pies i trzy koty - wspominała Karolina Dłubek, przyjaciółka artystki.
W mieszkaniu Juli ciągle trwają prace remontowe. Na jakim są etapie?
- Wybieram kolory ścian, są świeżo położone podłogi. Jest jedna kanciapka, łazienka, jeden pokój, drugi pokój - wylicza piosenkarka. Czy do mieszkania wprowadza się sama?
- Nie odpowiem na to pytanie. Zawsze życie prywatne chowam do swojego "koszyka" - podkreśliła wokalistka.

Nowy etap w życiu Juli. Zobacz reportaż:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz też:

Jula w piosence "Między wierszami" na Scenie Dzień Dobry TVN:

Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Mateusz Jarosławski

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości