Gwiazdy

John Travolta wraz z żoną wspominają zmarłego syna. Jett świętowałby teraz 28. urodziny

Gwiazdy

John Travolta

Amerykański gwiazdor kina John Travolta wraz z żoną upamiętniają zmarłego przed laty syna. Rodzice z okazji jego urodzin opublikowali w sieci wzruszające zdjęcia. Jett kończyłby teraz 28 lat.

Jett Travolta wspomina syna w dniu jego urodzin

Jett zmarł w 2009 roku w wieku 16 lat podczas rodzinnych wakacji, po których Travolta został zasypany oskarżeniami.

Wszystkie najlepszego, Jetty. Kochamy cię

- napisał John Travolta.

Swoją pamiątkę po zmarłym synu opublikowała również żona aktora - Kelly Preston. We wzruszających słowach pozdrowiła i wyraziła wsparcie dla osób cierpiących na autyzm i ich rodzin.

Mam szczególne miejsce w sercu dla osób z autyzmem i specjalnej troski. Przesyłam miłość moim ulubionym ludziom na świecie. Mój syn Jetty był jedną z najbardziej zabawnych i cudownych dusz, jakie kiedykolwiek spotkałam. Kocham was wszystkich!

- napisała Kelly Preston.

Jett był najstarszym potomkiem Johna Travolty i Kelly Preston. Para tworzy szczęśliwą rodzinę wraz z 20-letnią córką Ellą Bleu i 10-letnim Benjaminem, jednak regularnie wspominają o swoim ukochanym synu.

Śmierć Jetta Travolty

Jett urodził się 13 kwietnia 1992 roku i był pierwszym dzieckiem Johna Travolty i Kelly Preston. Zmarł w wieku 16 lat, kiedy to cała rodzina spędzała Nowy Rok na Bahamach. Chłopiec został znaleziony w wannie, a przyczyną śmierci miał być atak serca. Dopiero po jakimś czasie John Travolta ujawnił dotąd skrywaną tajemnicę, że syn od dziecka zmagał się z wieloma chorobami. Miał między innymi autyzm, przewlekłą astmę i chorobę Kawasakiego.

Tuż po śmierci Jetta, na Johna Travoltę spłynęła ogromna fala krytyki i zaczęto obwiniać go za śmierć syna, gdyż nie zapewnił należytego leczenia. Aktor nie podejmował tego typu środków ze względu na religię, jaką wyznaje – scjentologię.

Wyznawcy kościoła scjentologicznego nie zgadzają się na leczenie i przyjmowanie nawet środków przeciwbólowych. Doktryna mówi, że choroby i wypadki, które spotykają daną osobę, są związane z kimś, kto był bliski cierpiącemu, a który nie uznaje tego samego wyznania lub przestał do niego należeć.

Szantaż

W mediach pojawiła się również informacja o kolejnej aferze, która działa się podczas wydarzeń tamtego dnia. Jak przedstawiał John Travolta ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, mieli wyłudzić od aktora kilkadziesiąt milionów dolarów za milczenie i nieujawnianie faktów związanych z zaniedbaniem zdrowia syna, które miało przyczynić się do jego śmierci. Travolta złożył pozew sądowy przeciwko lekarzowi i kierowcom karetki, jednak zrezygnował z rozprawy i zdecydował się otworzyć fundację pomagającą schorowanym dzieciom. Tę organizację opatrzył imieniem swojego zmarłego syna.

John Travolta prześladowany przez fanów

Niestety takie sytuacje są nierozłącznym elementem życia osób, które zyskały światową sławę. John Travolta w jednym z wywiadów podzielił się również sytuacjami ze swojego życia, w których doświadczył stalkingu. Na szczęście napastnicy nie okazali się groźni i nie stanowili zagrożenia dla aktora. Jeden z nich schował się jedynie w szafie, a drugi zawitał nieproszony na rodzinnym obiedzie.

Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości