Gwiazdy

"Hejt może prowadzić do tragedii". Joanna Koroniewska o mowie nienawiści w sieci

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska

Hejt w mediach społecznościowych to niebezpieczne zjawisko, które może dotknąć każdego. Poczucie anonimowości w sieci sprawia, że coraz częściej mówi się o słownej agresji, która niesie za sobą liczne zagrożenia. W gronie osób otwarcie sprzeciwiających się mowie nienawiści znalazła się Joanna Koroniewska. Aktorka zaapelowała do internautów o więcej życzliwości i wyjaśniła, do czego mogą prowadzić niewybredne komentarze publikowane przez hejterów.

Joanna Koroniewska o hejcie

Joanna Koroniewska chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Na jej instagramowym profilu nie brakuje zabawnych relacji z życia codziennego, ale i inspirujących, skłaniających do refleksji treści. Aktorka często porusza w sieci trudne tematy, dzieląc się ze swoimi obserwatorami ważnymi spostrzeżeniami. Tym razem pochyliła się nad problemem mowy nienawiści.

Walka z hejtem

Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci
Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- W którym momencie rozpoczyna się hejt, a w którym wyrażenie opinii? Dlaczego u niektórych osób oznaki starzenia się wywołują taką niechęć, a nawet obrzydzenie? Ciekawa jestem co o tym myślicie. I absolutnie nie zachęcam Was do ostracyzmu, ale do tego, żeby Panie, które cytuję, przeczytały dlaczego czasami nie warto być niemiłym dla innych - napisała Joanna Koroniewska w poście, który został opatrzony zdjęciami przedstawiającymi wybrane przykłady kąśliwych komentarzy.

Zobacz wideo: Joanna Koroniewska wirtualnie rozbawia Polaków

Joanna Koroniewska wirtualnie rozbawia Polaków
Joanna Koroniewska wirtualnie rozbawia Polaków

Joanna Koroniewska o konsekwencjach hejtu

W rozległym wpisie dotyczącym mowy nienawiści Joanna Koroniewska poruszyła też temat depresji. Zwróciła uwagę na fakt, że nieuzasadniona krytyka w sieci boleśnie dotyka wiele osób. Co więcej, niesie za sobą poważne zagrożenia, których nie należy bagatelizować.

- Pamiętajmy, że nie każdy ma w sobie wystarczającą siłę, żeby wstać z łóżka i zmierzyć się z życiem. Każdy z nas ma inną wrażliwość i ma do tego prawo. Każdego z nas dotyka coś innego, więc powinniśmy się dokładnie zastanowić, zanim kogoś ocenimy. Lepiej jest czasami przemilczeć swoje stanowisko, bo hejt często może prowadzić do tragedii. Ja mam ponad 40 lat i nabrałam już sporo dystansu, ale są wśród nas też tacy, których hejt dotyka tak mocno, że nawet jedno, z pozoru błahe zdanie, na przykład takie, które tutaj udostępniam, może zmienić całe ich życie - posumowała aktorka.

Szczery post natychmiast zwrócił uwagę internautów. Wielu z nich z przyznało aktorce rację, jednocześnie wyrażając swój sprzeciw wobec postawy hejterów.

"Słowa mają wielką moc. Niestety, niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy. Smutne i przerażające. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby pisać komuś takie rzeczy", "Nie rozumiem, dlaczego kobiety dla kobiet są tak okropne. Powinnyśmy się wspierać, a nie ze sobą walczyć", "Nie wiem, co niektórzy chcą osiągnąć takimi komentarzami. Każdy z nas się starzeje i to jest nieodwracalne. Jest Pani piękna i mądra" - czytamy w komentarzach.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa / East News

Pozostałe wiadomości