Gwiazdy

Joanna Jóźwik powraca w wielkim stylu. "Zaczęłam słuchać swojego organizmu i tego, co mi mówi"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Joanna Jóźwik to mistrzyni Polski, 5. zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy i 7. zawodniczka Mistrzostw Świata. Po fatalnej kontuzji długo wracała do siebie. Czyżby ostatnie zwycięstwo - srebrny medal w biegu na 800 m podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu - było nagrodą za jej cierpliwość i upór?

Joanna Jóźwik powraca w wielkim stylu

Joanna Jóźwik spisała się na srebrny medal - dosłownie. Zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. To zwycięstwo było jednak inne niż wszystkie. Nie tylko dlatego, że Jóźwik musiała do sportu powrócić po długiej przerwie, wywołanej kontuzją. Swój medal zdobywała bowiem w niecodziennych okolicznościach - przy pustej trybunie.

- Niestety. Aczkolwiek pomogła otoczka. Wychodząc na bieżnię, czułyśmy ogromne wsparcie. Z głośników puszczano odgłosy wiwatującej publiczności. To niesie. Muszę przyznać, że inaczej się biegnie przy pełnych trybunach - mówi lekkoatletka w Dzień Dobry TVN.

Występ w Toruniu dowodzi zacięcia i siły walki, jakie charakteryzują lekkoatletkę. Długo borykała się z konsekwencjami poważnej kontuzji. Przez dwa lata codziennie towarzyszył jej ból biodra.

- Dochodziły do mnie myśli, że już mogę nie wrócić do biegania. Całe szczęście nie poddałam się. Ogromnie dziękuję fizjoterapeucie, który mi pomógł - wspomina wicemistrzyni Europy.

Jak kontuzja zmieniła Joannę Jóźwik?

Biegaczka nie ukrywa, że ma za sobą trudny czas.

- Płakałam. Nie na fizjoterapii, wieczorami i porankami. Mówiłam: "Jezu, Jóźwik, gdzie Ty byłaś, a gdzie jesteś teraz?" - wyznaje, choć teraz o tamtych momentach może już mówić z uśmiechem.

Jak zaznacza, te doświadczenia nauczyły ją większego respektu względem swojego ciała.

- Do pewnego momentu byłam robotem treningowym. Zaczęłam jednak doceniać mój organizm i słuchać tego, co mi mówi. Taka kontuzja mogła mnie całkowicie wyeliminować - zaznacza Joanna Jóźwik.

O tym, co pomogło jej wrócić do formy w tak świetnym stylu i jak poradziła sobie w walce z kontuzją, dowiesz się z wideo wywiadu - zapraszamy do oglądania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Jacek Rozenek wraca do sprawności po udarze mózgu. "Lekarze mówili, że umiera i nie przeżyje nocy"

Afera na brytyjskim dworze po głośnym wywiadzie. "Meghan miała myśli samobójcze"

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach w intymnym wywiadzie. "Chodząc po górach, pisałam tekst i płakałam"

Autor: Ola Lipecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości