Nastolatka trenuje ekstremalne biegi przez przeszkody OCR.
5 i 6 marca 2022 roku na trasy w Górach Izerskich uda się ponad sześć tysięcy zawodniczek i zawodników z 24 krajów. Sport i malownicze widoki pójdą w parze z celami dobroczynnymi. W Szklarskiej Porębie-Jakuszycach nie zabraknie działań wspierających Ukrainę.
"Patrzy się na nas przez pryzmat wyników Justyny Kowalczyk".
Bieganie staje się coraz popularniejszą formą aktywności. Jest sposobem na utrzymanie dobrej kondycji, wzmocnienie, ale także zrzucenie zbędnych kilogramów czy choćby przyjemne spędzenie czasu. Pobudek do tego, żeby zacząć biegać, może być naprawdę wiele. Najważniejsze jest, aby mimo początkowych trudności nie zniechęcać się i nie porzucać zamiarów. Do biegania trzeba się odpowiednio przygotować, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.
Marzena Michalec w ramach Fundacji "Kobieta w Biegu" od 6 lat organizuje największy polski cykl biegów "Pier(w)si w biegu", który promuje aktywność i profilaktykę raka piersi. O swojej inicjatywie opowiedziała teraz w Dzień Dobry TVN.
Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas niedawnych halowych mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski wywalczyła też brązowy medal w sztafecie 4x400 metrów. Niestety z powodu kontuzji najbardziej utytułowana polska biegaczka nie wzięła w niej udziału. Zastąpiła ją sprinterka Aleksandra Gaworska. Jak słynne Aniołki Matusińskiego wspominają zawody w Toruniu?
Joanna Jóźwik to mistrzyni Polski, 5. zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy i 7. zawodniczka Mistrzostw Świata. Po fatalnej kontuzji długo wracała do siebie. Czyżby ostatnie zwycięstwo - srebrny medal w biegu na 800 m podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu - było nagrodą za jej cierpliwość i upór?
Bartłomiej Przedwojewski jest strażakiem, choć na świecie znany jest z biegów górskich. Jest pierwszy w RPA, Francji, Azorach... Poznajcie historię sportowca, któremu zdobycie Kasprowego Wierchu zajmuje 39 minut i 42 sekundy.
Sofia Ennaoui podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie została vice-mistrzynią świata w biegu na 1500 metrów. To pierwszy w jej karierze tak ważny medal. Co czuła Sofia na mecie? Co czuła wówczas jej mama? Sofia biegi zaczęła trenować dopiero w gimnazjum. Pierwsze sukcesu przyszły jednak bardzo szybko. Teraz Sofia marzy już tylko o medalu olimpijskim. Czy biegaczka ma czas na życie towarzyskie? Co robi, kiedy nie trenuje?
O czym marzy jeden z najszybszych polskich biegaczy - Adam Kszczot? Zdradziła nam to "współautorka tego kim jest i jego sukcesów sportowych" jego żona - Renata Kszczot. Zapraszamy na spotkanie z rodziną Kszcztów! :)
O Ewie Swobodzie zrobiło się głośno, kiedy pobiła halowy rekord Polski w biegu na 60 m, należący przez trzydzieści lat do Ewy Piesiewicz. Lekkoatletkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała nam, na czym polega jej technika biegania, którą wielu ekspertów uważa za wyjątkową, na jaki wynik liczy podczas tegorocznego olimpijskiego startu, w jaki sposób skupia się przed zawodami i czy może liczyć na wsparcie sponsorów. Życzymy Ewie powodzenia na maturze i udanych startów.
Gość Dzień Dobry TVN podkomisarz Mirosław Cydzi jest maratończykiem. Od kiedy biga w zawodach? Ile przebiegł maratonów? Który z nich był najtrudniejszy? Jaki jest jego rekord życiowy? Ile godzin poświęca na treningi? Jak godzi pasję z pracą zawodową?
Kiedy miał 8 lat wpadł pod ciężarówkę. Przeszedł trzy trepanacje czaszki. Był w śpiączce trzy miesiące. Kiedy się obudził - świat stał mu się obcy. Po latach rehabilitacji pozostał mu niedowład prawej części ciała. Dziś startuje w najbardziej forsownych biegach świata. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Darek Strychalski.
Ma trójkę dzieci, męża, psa i kota oraz wielką pasję. Na co dzień pracuje jako mama, zaś w wolnych chwilach zakłada bardzo kobiecy sportowy strój i... biega. Co daje jej bieganie? Gdzie tak pędzi i co potrafi ją zatrzymać? W studiu Dzień Dobry TVN gościmy rozbieganą mamę – Panią Karolinę Michalczak.