Jeff Bezos leci w kosmos. Kogo zabiera ze sobą w tę wyjątkową podróż?

Co słychać w show-biznesie?
Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, 20 lipca leci w kosmos. Nie byłoby może w tym nic aż tak nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że podróż będzie trwała zaledwie 11 minut. Ile kosztuje taka wyprawa?

Jeff Bezos leci w kosmos

Miliarder Jeff Bezos, jego brat Mark, 82-letnia Wally Funk i 18-letni Oliver Daemen 20 lipca weszli na pokład kapsuły umieszczonej na rakiecie New Shepard, która ma zabrać ich na granicę atmosfery ziemskiej w ramach pierwszego załogowego lotu rakiety. Start z portu kosmicznego w Van Horn w zachodnim Teksasie planowany jest na godzinę 15 czasu polskiego.

Za 11 minut w kosmosie trzeba zapłacić ponad 2,8 mln dolarów. - To nie jest tak dużo, biorąc pod uwagę domy gwiazd Hollywood - podsumowała Sandra Hajduk. - Krótko jak dla mnie - podsumowała Ewa Drzyzga - tyle przygotowań i tak naprawdę w symulatorze można taki stan nieważkości uzyskać - stwierdziła.

Jak będzie wyglądał lot w kosmos Jeffa Bezosa?

Uczestnicy wyprawy organizowanej przez Jeffa Bezosa zostaną wystrzeleni 100 km w górę, gdzie będą się cieszyć bezpośrednim obcowaniem z kosmosem. Przez 3 minuty doświadczą tego, o czym marzą miliony - stanu nieważkości. Następnie w specjalnych, kosmicznych spadochronach wrócą na ziemię. Cała wyprawa trwała będzie mniej, niż kwadrans.

Jeff Bezos w kosmosie

Będzie to pierwszy załogowy lot New Shepard i początek komercyjnych operacji firmy Bezosa, Blue Origin, w dziedzinie turystyki kosmicznej. 82-letnia Wally Funk to doświadczona pilotka i jedna z kobiet, które w latach 60. XX wieku przeszły szkolenie dla astronautów, lecz nie poleciały w kosmos ze względu na płeć. Oliver Daemen to 18-letni student fizyki i syn holenderskiego finansisty, który kupił mu bilet. Funk będzie najstarszą, a Daemen najmłodszą w historii osobą w przestrzeni kosmicznej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na żywo? Wszystkie odcinki dostępne są na Player.pl

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Reporter: Sandra Hajduk

podziel się:

Pozostałe wiadomości