lot w kosmos

  Keisha Schahaff i jej córka już wkrótce polecą w kosmos. 42-latka wygrała bilet w loterii, w której wzięła udział, bo chciała przeżyć coś niezwykłego.

  Bartłomiej Harkot, to pilot, który od wielu lat marzy o locie w kosmos. Jest szansa, że bydgoszczanin niedługo spełni swoje marzenie. Co trzeba zrobić, by zostać astronautą?

  "Nie ma jednej drogi, by stać się astronautą. To bardziej jak przeznaczenie"

  Aktor nie przyjął oferty miliardera, tłumacząc, że jest ona za droga.

  William Shatner, czyli słynny kapitan Kirk z serialu "Star Trek", wziął udział w locie do granicy przestrzeni kosmicznej, a następnie wrócił na Ziemię. Podróż trwała około 10 minut. Tym samym 90-latek został najstarszym człowiekiem, który poleciał w kosmos, a jego wyczyn zostanie wpisany do księgi rekordów Guinessa.

  Setne urodziny Stanisława Lema i rok nazwany jego imieniem, to doskonały pretekst do pochylenia się nad jego wizją świata. Prof. Aleksandra Przegalińska, filozofka oraz dr Marcin Kawecki, ekspert ds. nowych technologii zastanawiają się, jak bardzo pisarz przewidział podbój kosmosu przez człowieka. A to wszystko w świetle lotu na orbitę bez udziału profesjonalnych astronautów.

  Mirosław Hermaszewski: "Gdy pojawiła się możliwość, by polecić w kosmos, to oczy mi się zaświeciły, jak u małego chłopczyka"

  Śmiałkowie nie mają nic wspólnego z lotami w kosmos i nie przeszli treningu dla astronautów. Wyprawa ma potwierdzić, czy cywile będą mogli podróżować tak daleko.

  Richard Branson kilka tygodni temu doleciał do granicy kosmosu. Podobny lot wykonał też Jeff Bezos. Czy to oznacza, że już niedługo loty w kosmos będą dostępne również dla "zwykłych" ludzi? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Karolem Wójcickim, popularyzatorem nauki.

  Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, 20 lipca leci w kosmos. Nie byłoby może w tym nic aż tak nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że podróż będzie trwała zaledwie 11 minut. Ile kosztuje taka wyprawa?

  Już we wtorek 20 lipca Jeff Bezos, twórca Amazona i najbogatszy człowiek świata, poleci w kosmos. Wśród pasażerów znajdą się m.in. 18-letni student i 82-letnia pionierka lotów kosmicznych Wally Funk. Kim jest najstarsza kobieta, która poleci w kosmos?

  Wally Funk ma 82 lata i będzie najstarszą kobietą, która poleci w kosmos. Seniorka, wspólnie z Jeffem Bezosem, najbogatszym człowiekiem świata, odbędzie turystyczny lot rakietą New Shephard.

  12 kwietnia 1961 roku z terenu Kazachstanu w Związku Sowieckim wystrzelono statek kosmiczny "Wostok 1" z kosmonautą Jurijem Gagarinem na pokładzie. Dwóch Rosjan i Amerykanin dotarli w piątek na Międzynarodową Stację Kosmiczną, by upamiętnić wielkie wydarzenie. Mija 60 lat, odkąd pierwszy człowiek poleciał w kosmos.

  Kazimierz Błaszczak ma 74 lata i jest pasjonatem astronomii. Marzy o podróży na Czerwoną Planetę. O jego międzyplanetarnej ambicji zrobiło się głośno za sprawą projektu "Mars One". Mimo zaawansowanego wieku, emeryt z Cieszęcina szykuje się na podbój kosmosu - jaka będzie jego rola w misji podboju Marsa?

  Kilka dni temu byliśmy świadkami historycznego wydarzenia. Na Marsie wylądował łazik stworzony przez naukowców z NASA. Tym samym pierwszy raz możemy "na żywo" zobaczyć, a także usłyszeć Czerwoną Planetę. Jakie znaczenie dla nauki ma to lądowanie? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Karolem Wójcickim, popularyzatorem nauki o kosmosie, blogerem.

  Po raz pierwszy od 2008 r. Europejska Agencja Kosmiczna przeprowadza nabór nowych astronautów, którzy zostaną wysłani na międzynarodową stację. Kto w szczególności potrzebny jest w kosmosie? Jakie trzeba mieć kompetencje? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły dr Anna Fogtman z Europejskiego Centrum Astronautów oraz Anna Bukiewicz-Szul, nauczycielka fizyki.

  SpaceX zamierza jeszcze w tym roku zorganizować pierwszy komercyjny lot w kosmos. W niezwykłą podróż wybierze się Jared Isaacman, 37-letni amerykański miliarder. Towarzyszyć będą mu jeszcze trzy osoby, z czego jedna zostanie wytypowane na drodze konkursu.

  Marcin Prokop i Dorota Wellman założyli na głowy swoje "kaski", a raczej kosze, i postanowili... odlecieć! Przepraszamy Was za zakłócenia! :-)

  Prowadzący pierwsze wydanie Dzień Dobry Wakacje nieco się rozmarzyli;) Siedząc na "niewygodnych mebelkach" Dorota i Marcin zaplanowali wspólny urlop. Para wybiera się w kosmos! Nieźle! ;)

  Aleksandra Granat, nauczycielka z Sosnowca, zakwalifikowała się do grupy osób, które mogą polecieć na Marsa. Czy polska nauczycielka znajdzie się w finałowej czwórce, która po 10 latach szkoleń poleci na Marsa... w podróż w jedną stronę? Czy rodzina wspiera ją w tych staraniach? Jak Pani Aleksandra przygotowuje się do lotu w kosmos?

  Jutro w Dzień Dobry TVN: Gok Wan zdradzi, w rozmowie z Anną Senkarą, najbardziej intymne szczegóły ze swojego życia. Kiedy się zorientował, że podobają mu się chłopcy?