Gwiazdy

Gwiazdorska para przygarnęła niepełnosprawnego psa z Ukrainy. "Chcieliśmy mu bardzo pomóc"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Nowa miłość Chabiorów – pies Henio z Ukrainy
Nowa miłość Chabiorów – pies Henio z UkrainyDzień Dobry TVN
wideo 2/5

W wyniku rosyjskiego ataku na Ukrainę ucierpieli nie nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Tysiące psów czy kotów albo straciło swoich właścicieli albo same zostały ciężko ranne. Część z nich trafiła do Polski, gdzie otrzymała niezbędną pomoc. Niektóre znalazły nowe domy. Niepełnosprawnego psa z Ukrainy przygarnęli Janusz Chabior oraz Agata Wątróbska. Dlaczego się na to zdecydowali? O tym aktorska para opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Janusz Chabior i Agata Wątróbska adoptowali psa z Ukrainy

Henio ma dwa lata i pochodzi z Ukrainy. Niedawno psiak został adoptowany przez Janusza Chabiora, aktora i aktywistę oraz jego żonę Agatę Wątróbską. Aktorka przyznała w Dzień Dobry TVN, że Henia tak naprawdę "zesłał" im ich poprzedni pies Batman.

- Nie byliśmy w ogóle gotowi na adopcję. Ciężko przeżyliśmy rozstanie z Batmanem. Tydzień po odejściu Batmanka przeglądałam zdjęcia z nim, wspominałam, płakałam. Tak, jakby wyczuł, że potrzeba nam pocieszania, nagle wyskoczył mi Henio, a raczej wiadomość z fundacji Ada - mówiła Agata Wątróbska. Organizacja apelowała o pomoc i wpłacanie pieniędzy na operację oraz rehabilitację psa, który przyjechał do Polski pierwszym transportem z Ukrainy i miał strasznie pokiereszowane łapy.

Janusz Chabior wyznał, że gdy pierwszy raz zobaczył Henia, pomyślał, że widzi swojego poprzedniego psa, tylko nieco większego. Dodał, że jeszcze wtedy nie myśleli o adopcji. - Chcieliśmy mu bardzo pomóc, zaangażowaliśmy się w zbiórkę - opowiadał aktor w Dzień Dobry TVN. Wspominał, że chcieli poczekać rok od śmierci Batmana i dopiero wtedy wziąć kolejnego zwierzaka. Stało się jednak inaczej. Decyzja o tym, że przygarną Henia, zapadła dwa tygodniu po odejściu ich ukochanego pupila.

Jak wygląda opieka nad niepełnosprawnym psem?

Henio, kiedy trafił do Polski, miał bardzo pokiereszowane łapy. Najprawdopodobniej roztrzaskał je rosyjski czołg. Lekarze nie byli pewni, czy uda się je uratować. - Pierwsze rokowania były takie, że straci przynajmniej jedną łapę, ale fantastyczni lekarze w Adzie uratowali najpierw jedną łapkę, a potem drugą. Mamy pieska z kłopotami,[...], choć dobrze sobie radzi, to te nóżki są nadal chore - powiedział aktor.

Przygarnięcie niepełnosprawnego psa to spore wyzwanie dla właścicieli. Agata Wątróbska zaznaczyła, że mieli w tym już pewne doświadczenia, ponieważ Batman też wymagał niemal 24-godzinnej opieki. - Śmialiśmy się, że jesteśmy młodymi rodzicami, bo mieliśmy dla niego wózek, pieluchy. Podeszliśmy do tego całkiem spontanicznie, z radością, przyjmowaliśmy to, jaki jest, jakie ma problemy - mówiła aktorka.

Czy zdaniem aktorskiej pary trzeba mieć jakieś predyspozycje, aby podjąć się opieki nad niepełnosprawnym psem? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości