Gwiazdy

James Bay napisał piosenkę dla swojej ukochanej, z którą jest od 15 lat. "To jak lekarstwo"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Gabi Drzewiecka
James Bay o córce, wieloletniej partnerce i nowej płycie
James Bay o córce, wieloletniej partnerce i nowej płycieDzień Dobry TVN
wideo 2/9

James Bay wydał płytę "Leap", na której pojawiły się między innymi utwory skomponowane w trakcie pandemii. W jakich okolicznościach powstawał album brytyjskiego muzyka? Kto był największą inspiracją artysty? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN w rozmowie z Gabi Drzewiecką.

James Bay powraca z nową płytą

Materiał na nową płytę Jamesa Baya był gotowy już na początku 2020 roku. Mimo tego krążek nie został wówczas wydany, a premiera albumu odbyła się dopiero w lipcu 2022 roku. Dlaczego brytyjski wokalista, który był niegdyś nominowany do Grammy w trzech kategoriach, zwlekał z wydaniem na świat swojego kolejnego muzycznego dziecka?

- Około marca/kwietnia album był gotowy, by go wydać, ale dopadła nas rzeczywistość [pandemia - przyp. red.], która to uniemożliwiła. Jedyne, co mogłem zrobić do końca 2020 i przez cały 2021 rok, to dać sobie tą możliwość, by album, który uznałem za skończony, jeszcze dopracować. (...) Są na nim utwory pandemiczne i niepandemiczne. Część tych niepandemicznych wyparła te pierwsze, więc na płycie jest ich po połowie - tłumaczy gwiazdor.

Wydanie płyty nie było w ostatnim czasie jedynym ekscytującym wydarzeniem w życiu piosenkarza. James Bay został ojcem małej Aidy, która skończyła właśnie 7 miesięcy.

- Coś niezwykłego. Jedno z najbardziej przerażających i wspaniałych zarazem doświadczeń w życiu. Urodziła się, gdy kończyłem ten album, a przez ostatnie 2-3 miesiące koncertowałem jak szalony. Skończyłem trasę dwa dni temu. Mało śpię, ale jest fajnie - komentuje świeżo upieczony tata.

James Bay śpiewa o swojej miłości

James Bay od 15 lat związany jest z Lucy Smith. Para poznała się w wieku szkolnym, gdy początkujący muzyk grywał wyłącznie w pubie w rodzinnym mieście i nie śnił o międzynarodowej karierze. - Była ze mną, zanim zrobiłem cokolwiek jako artysta solowy - wspomina w materiale Dzień Dobry TVN.

W rozmowie z Gabi Drzewiecką przyznaje, że piosenki miłosne, które pojawiły się na płycie "Leap", są odzwierciedlenie jego uczuć do ukochanej.

- To tak duża część mojego życia, że do tej pory to było zbyt trudne, żeby chociaż spróbować opisać ją w piosence, więc nigdy tego nie zrobiłem. To pierwszy raz, bo doszedłem do wniosku, że nie ma w tym nic złego, że to jak lekarstwo, jak terapia. Było mi to potrzebne, ponieważ byłem zdołowany i zagubiony - wyznaje James Bay.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości