Gwiazdy

Jakub Tolak został ojcem. Aktor był przy porodzie. "Wypadałoby, żeby panowie mieli odwagę"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Jakub Tolak

Jakub Tolak i jego żona Zofia Samsel doczekali się dziecka. Dumni podróżnicy opublikowali w sieci zdjęcie maleństwa i pochwalili się wybranym imieniem. Jak aktor czuje się w roli ojca? Towarzyszył ukochanej przy porodzie i ma apel do innych mężczyzn.

Jakub Tolak został ojcem. Aktor opisuje poród żony

Wieczorem 10 czerwca na świat przyszła mała Antonina - córka Jakuba Tolaka i Zofii Samsel. Dziewczynka wywróciła życie oswajających się z nową sytuacją rodziców do góry nogami. Świeżo upieczony ojciec udzielił wywiadu dla cozatydzien.tvn.pl, w którym opowiedział, jakie emocje towarzyszyły mu, gdy zobaczył dziecko po raz pierwszy.

- Byłem przy porodzie, więc emocje zaczęły się już wcześniej, ale kiedy mała w końcu przyszła na świat, to było wielkie wzruszenie, ulga, że się udało i niezwykły podziw dla siły i odwagi Zosi. Kiedy pierwszy raz trzymałem córkę w rękach, to był miks szczęścia, niedowierzania i wielu znaków zapytania. Bądź co bądź, bycie ojcem to zupełnie nowa rola i — mimo że ciąża trwała te 9 miesięcy — nie da się chyba do niej wcześniej jakoś drobiazgowo przygotować - tłumaczy w rozmowie z Aleksandrą Głowińską z cozatydzien.tvn.pl.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Jakub Tolak nie ukrywa, że obecność mężczyzny przy porodzie wiąże się z silnymi przeżyciami. Mimo strachu podjął się tego wyzwania, ponieważ docenia rolę kobiet oraz ich wysiłek, który wkładają w noszenie i wydanie na świat dziecka. Apeluje do innych panów o podobną odwagę.

- Oczywiście, że miałem obawy i nie wiedziałem, jak się znajdę w tej sytuacji, ale też nie widziałem innej opcji, niż bycie przy Zosi. Moje obawy to nic w porównaniu z tym, co przeszła. Skoro kobiety mają odwagę mierzyć się z porodem, to naprawdę wypadałoby, żeby panowie mieli odwagę chociaż im pomóc - uświadamia aktor.

Jakub Tolak pokazał córkę

Jakub Tolak i Zofia Samsel od dwóch lat żyją we własnoręcznie zbudowanym kamperze i opisują swoją codzienność na Instagramie. Na prowadzonym w social mediach profilu podróżniczym udostępnili zdjęcie małej Antosi i podzielili się wrażeniami z pierwszych dni w rolach rodziców.

- W miniony weekend wzięliśmy udział w filmie science fiction pt. "Poród". Role pierwszoplanowe. Ciągle zadajemy sobie pytanie: "Jak przetrwała ludzkość?!", wiedząc już, jak odbywa się to, co najważniejsze. Dużo szacunku dla wszystkich, którzy się do tego przyczyniają - zaznaczył aktor.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości