Przeprowadzka do dużego miasta
Po maturze i długich wakacjach w końcu przychodzi ten czas, gdy pełnoletnie dzieci opuszczają rodzinne gniazdko i ruszają na studia. Zabawa, imprezy i życie bez kontroli? To tylko wyobrażenia. Prawda okazuje się zupełnie inna. Odnalezienie się w nowym środowisku i miejscu, którego dobrze nie znamy, bywa trudne. Przynajmniej na początku. Jak radzili sobie nasi goście po przeprowadzce?
- Ja się ciężko adaptuję. Na początku, jak zmieniłam szkoły czy miasta, to nienawidziłam tego miejsca, ludzi, wszystko było beznadziejne. Przyjechałam z Lublina do Warszawy, zaczęłam studiować prawo. Byłam sama, nikogo nie znałam. Byłam przytłoczona, przerażona, więc przesiadywałam w kawiarni na Nowy Świecie i jadłam wuzetkę. Pamiętam, że miałam też problemy z komunikacją. Takie były początki. Teraz jestem fanką Warszawy – powiedziała Renata Dancewicz.
Swoją historię opowiedziała także Katarzyna Maciąg. Aktorka urodzona w Kozienicach, w 2001 roku przeprowadziła się do Warszawy i zaczęła studiować germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim.
Pierwszy skok na głęboką wodę to była Warszawa. Potem dostałam się do szkoły aktorskiej w Krakowie. Początki były trudne. Za każdym razem gdy miałam umówione spotkanie w miejscu, którego nie znałam, to był dla mnie ogromny stres- wspomina Katarzyna.
Krzysztof "Jankes" Jankowski i jego przygody z przeprowadzkami
Krzysztof urodził się w Drezdenku, gdzie mieszkał przez kilka miesięcy. Potem wraz z rodziną wyprowadził się do Gorzowa Wielkopolskiego. Tam ukończył szkołę, studia i rozpoczął pracę w radiu. W wieku 21 lat szefostwo wysłało Jankesa do Sosnowca. Tam spędził około 6 lat. Jak przyznał, po przyjeździe był w szoku, że na Śląsku żyje kilka milionów ludzi.
- Po 7 latach mieszkania w tym miejscu potrafiłem się zgubić bez nawligacji. Od około 15 lat jestem w Warszawie - dodał.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Co zrobić, gdy bliska osoba choruje psychicznie? "Jeżeli walczymy ze stygmatyzacją, to budujemy lepszy świat"
- Jakie drewno jest najlepsze do rzeźbienia? Skąd je brać i czym rzeźbić?
- Sprawdzenie telefonu partnera. Psycholog: "Jeśli nie mamy nic do ukrycia, to nic się nie dzieje"
Autor: Nastazja Bloch
Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News