Irena Santor świętuje 88. urodziny. "To mi się udało dzięki przyjaciołom i lekarzom"

88. urodziny Ireny Santor
Źródło: Dzień Dobry TVN
Irena Santor świętuje 88. urodziny!
Irena Santor świętuje 88. urodziny!
Irena Santor – pierwsza dama polskiej piosenki
Irena Santor – pierwsza dama polskiej piosenki
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
Irena Santor skończyła właśnie 88 lat. Z tej okazji w Dzień Dobry TVN o pierwszej damie polskiej piosenki opowiedzieli jej przyjaciele. Jak żartobliwie przyznała jubilatka, warto długo żyć, żeby usłyszeć tak wiele pięknych komplementów. W naszym studiu na legendarną wokalistkę czekała też niespodzianka.

Irena Santor obchodzi 88. urodziny

Zdaniem przyjaciół, Irena Santor ma głos nie tylko olśniewający, ale także pogodny. Magdzie Umer kojarzy się on z dzieciństwem.

- Kiedy słyszę Irenę Santor, to przede wszystkim zaczynam się uśmiechać od razu. Myślę, że to jest emanacja wszystkiego, co się we mnie dzieje wtedy - dodał Andrzej Piaseczny. Krzysztof Cugowski podkreślił, że Irena Santor jest jedną z opok polskiej muzyki rozrywkowej. Dziennikarka Maria Szabłowska wspomniała, że artystka kocha swój zawód, co jest fantastyczne.

- Największa dama polskiej piosenki, ponieważ ma ogromną klasę, niezwykle wysoki poziom w ogóle kultury. Wszystkiego, co taki prawdziwy artysta na piedestale posiada - zachwycała się Halina Młynkova.

Pokora, szacunek, skromność, wielkie serce, ciekawość świata, bycie dobrym człowiekiem, chęć pomocy innym - to tylko niektóre z cech wymienionych przez przyjaciół w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Irena Santor ma urodziny

Irena Santor na naszej kanapie przysłuchiwała się temu, co o niej powiedzieli jej przyjaciele. Na pytanie, co trzeba robić w życiu, żeby usłyszeć tyle komplementów, odpowiedziała żartobliwie, że długo żyć.

- To mi się udało nie tylko dzięki przyjaciołom, bo to jest ta podstawa - przyjaźń, ludzie, którzy mnie otaczają, ale też i dzięki lekarzom. Ja wierzę w lekarzy, ja im się kłaniam, jak tylko mogę i dziękuję, jak tylko mogę - zapewniła piosenkarka. Jak dodała, nie da sobie zabrać żadnego roku ze swojego życia. Czuję się wyróżniona przez los.

- Gdzieś tam u góry ktoś pozwolił mi dożyć takiego wieku. Ja się mogę rozglądać, ja mogę być wśród ludzi, ja mogę się cieszyć przyjaźnią, ja mogę się z kimś pokłócić, ja jestem - mówiła nasza gościni.

Artystka jakiś czas temu zrezygnowała z kariery. Tłumaczy, to był świadomy krok i dzisiaj go nie żałuje, bo była bardzo zmęczona intensywną pracą przez te wszystkie lata. Teraz ma czas, żeby przyjrzeć się temu, co robią jej koledzy, bo jak twierdzi, jest co oglądać i co słuchać.

Na koniec spotkania do studia weszli członkowie fan clubu Ireny Santor. Wręczyli jubilatce kwiaty i odśpiewali "sto lat".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Miłka Fijałkowska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?