Irena Santor. Ikona estrady obchodzi diamentowy jubileusz: "Kręci mnie ten świat"

Aktualizacja:

W tym roku upływa 60 lat solowej kariery legendarnej polskiej wokalistki, Ireny Santor. 9. grudnia przypadły również 85. urodziny gwiazdy. W rozmowie z Mateuszem Hładkim podzieliła się refleksją na temat swojego życia, publiczności i kariery.

Jubileuszowy rok

Mimo okrągłej rocznicy działalności estradowej tym, na czym najbardziej zależy wybitnej wokalistce po 60 latach na scenie, jest zdrowie.

Może to banalne, ale właściwie ja tylko o zdrowie proszę. Jeżeli natura może mi to dać, Pan Bozia może mi to dać, to ja już jestem pełna zachwytu – przyznała Irena Santor, zapytana o to, czego jej życzyć z okazji jubileuszu.

Jak sama powiedziała, nie ma w zwyczaju świętować, ponieważ uważa, że „każdy rok to jest ten następny rok”, a mijające lata traktuje z poczuciem humoru.

Jeszcze mam wszystko przed sobą. Teraz kręci mnie ten świat bardzo, ale ja chcę te ostatnie momenty wykorzystać na życie. Nie na to, żeby błyszczeć, czy być w środku zainteresowania. Życie - to istnienie, które jest dane tylko raz – wyznała gwiazda.

Kariera sceniczna

60 lat temu Pierwsza Dama polskiej piosenki opuściła Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym śpiewała od 1951 roku. Jej karierę solową rozpoczął wysęp w Sali Kongresowe podczas jubileuszowego wydania audycji Zgaduj-Zgadula w grudniu 1959. Od tego czasu, Irena Santor króluje na rodzimej scenie muzycznej.
Zobacz też:
Autor: Agata Polak

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości