W 2018 roku Irena Santor przez wiele tygodni walczyła o zdrowie ukochanego Zbigniewa Korpolewskiego. By czuwać przy nim, porzuciła zawodowe zobowiązania. Niestety partner artystki zmarł w listopadzie.
W grudniu Irena Santor postanowiła powrócić na scenę, ponieważ występy są dla niej najlepszą formą terapii po tej bolesnej stracie:
Koncerty dają mi możliwość odreagowania i naładowania baterii.
Dużo jej też daje kontakt z fanami:
Dzięki nim, wiem, że jeszcze żyję. Bardzo mocno mnie wspierają. Wykazali się również dużą wyrozumiałość w sytuacji, kiedy niektóre koncerty musiałam odwołać. Nikt się nie skarżył na niedogodności, nie słyszałam ani jednego słowa krytyki.
Artystka planuje w tym roku występy m.in. w Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Olsztynie i Łodzi.
Natomiast już 5 marca Pani Irena zaśpiewa w warszawskim Teatrze Syrena.
Mam tremę przed tym koncertem, bo ten teatr jest dla mnie wyjątkowy
- przyznała w naszym programie.
To właśnie tam wokalistka poznała swojego ukochanego Zbigniewa i nauczyła się wiele jako artystka.
Kariera Ireny Santor
Irena Santor rozpoczęła karierę muzyczną w 1951 roku w Mazowszu. Do Zespołu Pieśni i Tańca polecił ją ówczesny dyrektor Opery Poznańskiej Zdzisław Górzyński.
Zdzisław Górzyński przesłuchał mnie, kiedy mieszkałam w Polanicy-Zdroju. On mi dał list polecający do założyciela Mazowsza Tadeusza Sygietyńskiego.
W zespole Pani Irena Santor była solistką. Z Mazowsza odeszła w 1959 roku, by rozpocząć samodzielną działalność estradową.
Zobacz także:
Mazowsze i ulubiona pieśń Piłsudskiego
Zespół Mazowsze. Od 70 lat przyciąga tłumy
Mazowsze - "Dwa serduszka, cztery oczy"
Po raz pierwszy bez zespołu Mazowsze wystąpiła podczas 50. wydania audycji Zgaduj-Zgadula.
Irena Santor śpiewała nie tylko na scenach polskich, ale również zagranicznych - koncertowała w większości krajów Europy, w obu Amerykach, Azji i Australii. W latach 1965-1966 Irenę Santor uznano za najpopularniejszą piosenkarkę Polonii amerykańskiej.
Artystka wylansowała wiele przebojów, do których należą między innymi: "Już nie ma dzikich plaż", "Powrócisz tu", "Tych lat nie odda nikt" i "Walc Embarras".
Jest posiadaczką wielu muzycznych nagród, np. Wiktora, Bursztynowego Słowika, Złotego Fryderyka, czy Diamentowego Mikrofonu.
W 2017 roku została uhonorowana doktoratem honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN