Gwiazdy

Irena Santor. Co jej pomaga przetrwać ból po stracie ukochanego?

Gwiazdy

Irena Santor. Co jej pomaga przetrwać ból po stracie ukochanego?

Koniec 2018 roku był dla Ireny Santor dramatyczny - w listopadzie, po długiej chorobie zmarł jej długoletni parter Zbigniew Korpolewski. Co pomaga jej przetrwać ten trudny moment? Znakomitą artystkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

W 2018 roku Irena Santor przez wiele tygodni walczyła o zdrowie ukochanego Zbigniewa Korpolewskiego. By czuwać przy nim, porzuciła zawodowe zobowiązania. Niestety partner artystki zmarł w listopadzie.

W grudniu Irena Santor postanowiła powrócić na scenę, ponieważ występy są dla niej najlepszą formą terapii po tej bolesnej stracie:

Koncerty dają mi możliwość odreagowania i naładowania baterii.

Dużo jej też daje kontakt z fanami:

Dzięki nim, wiem, że jeszcze żyję. Bardzo mocno mnie wspierają. Wykazali się również dużą wyrozumiałość w sytuacji, kiedy niektóre koncerty musiałam odwołać. Nikt się nie skarżył na niedogodności, nie słyszałam ani jednego słowa krytyki.

Artystka planuje w tym roku występy m.in. w Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Olsztynie i Łodzi.

Natomiast już 5 marca Pani Irena zaśpiewa w warszawskim Teatrze Syrena.

Mam tremę przed tym koncertem, bo ten teatr jest dla mnie wyjątkowy

- przyznała w naszym programie.

To właśnie tam wokalistka poznała swojego ukochanego Zbigniewa i nauczyła się wiele jako artystka.

Kariera Ireny Santor

Irena Santor rozpoczęła karierę muzyczną w 1951 roku w Mazowszu. Do Zespołu Pieśni i Tańca polecił ją ówczesny dyrektor Opery Poznańskiej Zdzisław Górzyński. 

Zdzisław Górzyński przesłuchał mnie, kiedy mieszkałam w Polanicy-Zdroju. On mi dał list polecający do założyciela Mazowsza Tadeusza Sygietyńskiego.

W zespole Pani Irena Santor była solistką. Z Mazowsza odeszła w 1959 roku, by rozpocząć samodzielną działalność estradową.

Zobacz także:

Mazowsze i ulubiona pieśń Piłsudskiego

Zespół Mazowsze. Od 70 lat przyciąga tłumy

Mazowsze - "Dwa serduszka, cztery oczy"

Po raz pierwszy bez zespołu Mazowsze wystąpiła podczas 50. wydania audycji Zgaduj-Zgadula.

Irena Santor śpiewała nie tylko na scenach polskich, ale również zagranicznych - koncertowała w większości krajów Europy, w obu Amerykach, Azji i Australii. W latach 1965-1966 Irenę Santor uznano za najpopularniejszą piosenkarkę Polonii amerykańskiej.

Artystka wylansowała wiele przebojów, do których należą między innymi: "Już nie ma dzikich plaż", "Powrócisz tu", "Tych lat nie odda nikt" i "Walc Embarras".

Jest posiadaczką wielu muzycznych nagród, np. Wiktora, Bursztynowego Słowika, Złotego Fryderyka, czy Diamentowego Mikrofonu.

W 2017 roku została uhonorowana doktoratem honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi.

Co sądzisz o tym artykule?
11
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0